22.01.17

Laupäeval tuulutasin ennast terve valge aja õues. Väikeste pausidega. Hommikul oli kerge miinus ja kivila kaetud veel mingi lume-kirmetisega. Päeva peale sulas lagedaks ja oli näha kuidas päike kivid soojaks ajas.

See on teine koht aias, mis näikse madalaim olevat. Lohuaias õnneks sellist vett polnud. Veel. Täna tõusis temperatuur plussi ja tiik hakkas sulama. Pajud on jälle poolest saadik jää all. Näis. Eelmisel aastal olid ka.

Vee kogunemine kivila ette paremal pool on üsna loogiline ja see on pigem hea, voolab ja valgub allapoole. Kehvem lugu on lohuaia pool, miskipärast on seal pinnas mõnes kohas ikka väga mänginud, ma pole varem sellist pilti näinud või tähele pannud. Külmakergitusi on ka, nt puispojeng on kerkinud. Homme täidan lohud ja kui on nii palju soojem, et saab tagasi suruda, eks siis tuleb tegutseda.

Viimased päevad on tuulisemad, eks see käib "sooja" ilmaga kaasas.
Jaanuar saab varsti läbi ja päevad on valgemad isegi vihmase ilmaga. Talikülviks kombineerisin igasuguseid anumaid. Suvel korjasin martagonide seemneid, need oleks vaja ka mulda sebida, nad ei ole just kärsitute pärusmaa, läheb ikka aega enne kui ükskord õisi näed.
Paradiisia taimetited said sügisel osaliselt ära potistatud, tahaks juba kevadet, et näha, kes alles ja mis mu adoonistest saab, epimeediumitest rääkimata.
Kasvuhoones on rindeline sibul rohelised lehed kasvatanud. Mullapind näikse seal päris normis olevat. Osa taimi on mulda kaevatud, mägisibulad, mis potti jäid on kastides ilma katteta.

P.S. eelmisel nädalal tegid linnatihased laulu. Korraks, paar päeva. On ikka ilus heli küll. :)
Kommentaarid

  1. Küll Sul on seal vähe lund!Ju Sa oled lõkkega ilma omal soojaks kütnud!

    VastaKustuta
  2. eks ole :) põletasin talvemasenduse ära ja vaat, mis juhtus :)

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused