mõned päevad normaalse jaanuarini

Soe on see detsember olnud, pärast kerget lumekirmet saabusid plusskraadid. Maa on aias sulanud, vesi läheb pinnasesse, lompe pole juurde tekkinud nagu vahepeal keltsa ajal.
Küllap talv saabub jaanuaris või kui siis ka mitte, eks siis veebruaris.
Hea seeneaasta. Sellises koguses kändude ja nottide ja vana puidu seenetamist polegi ma viimase viie aasta jooksul täheldanud.
26.detsembril tegin botaanikaaias jalutuskäigu ja ka seal torkas silma kuidas radade ja nõlvade kindlustamiseks kasutatud puunotid seenetavad.

Samblaaed oli kaunilt roheline ja seda on tublisti laiendatud. Väga uhke! Ilm oli nagu viimastel päevadel ikka, tuuline ja hetkeks viskas päikest ka.


Botaanikaaed oli puhas nagu prillikivi :) Praegu on hea aeg seal jalutada ja märgata seda, mis suvel rohelusse sisse ära kaob. Kivid muidugi ei kao :)Koduaias on nii ja naa. Eile puhastasin müürika kõrvalt põldmarju vähemaks. "Talvine" aeg on selleks kõige sobivam - ogad ei torgi, varred on suhteliselt siledad. Tasapisi nende hulk kahaneb. Komposti ma neid vista ei saa, pean kokku korjama ja lõkkesse, sest muidu sindrinahad hakkavad kompostis taas kasvama. Suvel saab niitmisega neid ohjeldada, aga kivide vahele niidukiga ei pääse ju.
Tuul oli üsna vali, aga ilm oli uskumatult soe. Nakitsesin pärnatüvede kallal, suurel tüvel tuli koor hästi maha, see, mis on välja koorunud on päris lahe.
Kaktused on kivilas igatahes veel kortsus ja kui hakata õisi otsima, siis pisikellukad ei ole veel ära koolenud. Hakkan lähipäevil külvidega tegelema. Varsti on ometi normaalne jaanuar käes ja korraks jääb kõik vaikseks nagu päris talvel.

Kommentaarid

 1. Minu kaktused on prisked ja siledad, ei mingeid kortse kahjuks :(

  VastaKustuta
 2. Meil oli täna lumekirmetis maas, kuid pean siin parema ja virgema minaga isegi nõu, et peaks ikka ühe põõsalõikuse tegema. Seni ei ole veel asjaks läinud. Ikka leidub põhjuseid, et kas sajab vihma või on kole tuul või lumerimalad maas või maa päris kohmetanud. No jääbki vist kevadesse sedasi.:)

  VastaKustuta
 3. ohh, oleks minu aed ka puhas nagu prillikivi

  VastaKustuta
 4. Tjahh.. praegu võiks kõik talvehaljad sõnajalad ja asjad Tartu BA-s üle vaadata küll! Annad häid mõtteid!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused