detsembri II nädal ja kaheksas päev

Hommikul kell 8 aknast õue vaadates oli tunne, et valgeks ei lähegi. Kell 9 ikkagi läks, mis on ütlemata tore.  Piirasin põldmarja ja asjatasin õues paar tundi, plusskraadid tuli ikka ära kasutada.
Sadu püsis taevas seni, kuni linna poole liikuma hakkasin.

Laenasin 2013 aasta aprillist ühe vaate, mis on mõnevõrra muutunud, samas annab hästi edasi tänast seisu. Tiik on nimelt triiki vett täis ja pajud mõistagi jalgupidi vees ning jääs.
 

Ilm teeb hüppeid, teisipäeva õhtul oli külmakraade -11, järgmisel päeval juba leebem, -4 kuni -5. Eile õhtul puhus tuul nagu rannikul. See on tavaline edela ja läänekaare tuulte puhul, ilmateadet lugedes: saartel, rannikul ja Pmäel 20 m sekundis. :)

Vaatasin täna seda vett ja mõtlesin, et huvitav, mis kevadel saab või kas jaanuaris tuleb sademetega paus?
Maa oli igatahes veel külmunud, pealmine lopakiht välja arvata. Lohuaias veel vett polnud nagu nt suvel ja kasvuhoones ka mitte. Aias rohetavad talihaljad sõnajalad ja lohuaia epimeediumid on minu üllatuseks ikka veel rohetamas/kolletamas. Pihku jäi ka `Hot Lava`seemnetutid, ma pole kindel, kas nad küpsuseni jõudsid, aga kes teab...

Kivilast voolab vesi õnneks alla.
Mõeldes nüüd enese ja teiste kogemuse peale, kui nii edasi läheb, kolin talvituma pandud potid kõik kasvukasse. Praegu haljendavad seal hilissügisel saabunud epimeediumid.

Iga päev, mis kevadele lähemale viib on hea :) nagu seegi, et kitsed pole veel alla aeda sattunud.

Tihased on tänavu nagu koerad, vaat et õlale ei lenda, kui söögimaja täidan. Mul on nende tarvis pikk ja lühike söögimaja. Lühikest täidan nii, et igal hommikul oleks kuhi käepärast, pikk on metallist söögikera, mille saab täis laadida ja nii ei teki tapvaid pause ja puukoristajad ei saa tihaste ninaalust puhtaks trügida.  Vaatamata söögimajadele on neid aias ka näha ja kivilas ja linnukas ja põõsalaboris, igal pool. Vahel tunnen ennast nagu Sammalhabe, päris tore tunne.Kommentaarid

 1. 20 m/sek tuleb lugeda saartel, rannikul, Pmäel ja Taga talus :D Linnukesi on sel aastal tõesti ohtralt ja see on väga tore, ei mingit talvist linnuvaikust :)

  VastaKustuta
 2. Detsember on tõesti vist lõppeva aasta kõige heitlikum ja hämaram kuu, pole õige iirikas ega ka talv. Meie tuul puhub samuti 20m/s ja see pole sugugi mõnus. Tiigid on vett täis, aga üle veel ei aja :) Ainuke rõõm ongi linnud ja oravajäljed lumekirmel, aias on elu

  VastaKustuta
 3. Jah, äärmiselt sademerikas sügis, kasvõi see põgus paarinädalane valge maa periood...meil sadas peaaegu vahetpidamata lund. Mõtlesin, et sellise tempoga on meil jõuluks meeter lund maas. Ehk oleks olnudki, aga siis läks soojaks ja vihm ju virna ei jää. Kevadeni on kolm ja pool kuud. Asi seegi, pole enam palju jäänud.:)

  VastaKustuta
 4. Mnjah vihm tõepoolest virna ei jää :) Huvitav aasta ilma poolest.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused