sügisrutiin

Khm. Kisub sügisrutiiniks. Hommikul valge, õhtul pime. Panin talvitujad kobarasse ja osa istutasin kasvuhoonesse. Teine aasta, sisetunde küsimus, kuigi oli ka kõhklusi. Varusin kottidesse kuivi lehti, osa sõitsin niidukiga komposti tarvis mudruks. Kuuris on kord majas, liigun sahvri suunas :) Tuleb ära otsustada, mis sellest puidust kapist saab, üks kord on juba ära lihvitud, mis edasi? Uusi jalgu oleks kapile vaja ja ust, muu on korras nagu kellavärk. Kõrge, sahtliga, taevas teab, mis aastast pärit. Pole selliseid silma alla juhtunud.

Nokitsen veel õueasju, kuigi hullusti kisub sinna pärnatüve suunas, kus eelmisel talvel koorimine pooleli jäi. Sel tüvel on nägu juba ees. Kui trepilt vaadata, siis on nagu koer, kui pikalt vaadata siis on nagu lohe,  kui teisest küljest vaadata on üldse kahepealine. Ma pole tegelikult muinaskujude fänn. Ma ei tea isegi veel, mis mulle meeldib. Päriselt.

Lahe tüvi. Käed kohe sügelevad. See on see tunne, et kuju on su käte sees, sinu asi oleks see välja lasta, ära vormistada :) Tahaks neid puid sortida ja vaadata ja silitada, aga rasked on ju, ikkagi tammed ja pärnad. Üks on pehkinud, sellest saaks küna :D aga Kesse seda vajab :) Samblad äkki?

Sügisest. Keegi ei hala ega nuta, aga minu meelest pole see hea, et sademeid pole juba (... millal need Tagatalu talgud olidki?)  kaua?. Mitte et ma igatseks vettinud maastikke, aga ikka väga kuiv on v a tiigiäärne ala, mis ei kuivagi kunagi ära. Eks see ole siis näha, kuidas mõjub. Lubatakse lund, no küllap see ikka lörts on, mis ajast meil oktoobris lumi maha tuleb.

Pildil viimane hulluke, kui pisikellukad kivila katusel kõrvale jätta. Õitseb. Eelmisel aastal samal ajal olime Madeiral .
Eile näppisin seemneid, mis seal taskusse sai libistatud. Osa puha külvamata, isegi naljaviluks.
Ahjaa, tänavu puistan kaselehed sinna kuhu vaja, las toidavad.

Hetk hommikul, kui õues on krabisev ja valge, aga sina oled köögis ja tuli vuhiseb pliidi all, õunad on kastiga koridoris ... päike tõuseb pikkamööda kõrgemale. Külmajudin. Ilus aeg enne seda pikka jama. Kevadel näeme?

20.10.2016

ilus number.Kommentaarid

 1. sooh, see kõlas nüüd kuidagi nii lõplikult, kas jääd talveunne :) aga sedasi on mõnus jah, et toas on soe ja õues külm ning igasugused kavald mõtted tulevad pähe ja tõrjuvad tasapisi aiateema servadesse :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. oh kaugel sellest, millal mina talvel maganud olen :) aed aga küll.

   Kustuta
 2. Muidugi talveunne. Mis siin ikka muud?

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused