selle suve viimane hommik :) sügisene pööripäev

Suvi 2016. Lühidalt: mina olen selle suvega väga rahul. Heinakasv oli ropuvõitu, aga selle eest sai suvi läbi rahuga istutada ja  noores aias seda sorti tegevust jätkub.  Päevi, mil õues toimetada ei saanud, võib sõrmedel üles lugeda ja vahel on vihmapüha ka mõnus, siis võib külla minna või tuba koristada vms. Aed on lopsakas ja poolvarju- ja varjutaimedel on tänavu hea suvi olnud, puhas rõõm! Sääsed ilmusid ka alles juunis välja, herilasi oli suhteliselt vähe, mesilased kolisid korraks tarusse ja siis kolisid jälle välja. Need vist ei olnud need mesilased, kes nõlva sisse pesa tegid. Õnneks on siin selline taimestus, et umbrohust esineb vaid väikeseõielist lemmaltsa ja siis muidugi salavõilille. (Sellest on ikka kasu kui rajamisel juurumbrohud välja rohida). Seal käisin korra kakkumas õhtul hämaras  :)

Talv on alles tulemas ja eks siis ole uuel kevadel näha, kuidas mõjus tiigikalda taimedele tänavune kaks korda jalgupidi vees kasvamine. Siiani pole ükski koolemise märke ilmutanud :)

Täna hommikul tegin väikese vangerduse, et saaks hommikupoole kodus toimetada ja suve viimased tunnid olla seal, kus süda on.

Kell seitse oli taevas pilves ja pool kaheksa hakkas vihma sibistama, aga hommik oli soe, siis tuli jälle päike ja siis nad olid korraga. Mõnus! Mul oli eilsest veel tööjärg ees ja sealt alustasingi. Vaatasin üle, mida veel istutada, mida potiga talvituma panna. Ma loodan, et veab veel paar nädalat välja ja ehk tuleb rohkem vihma ka, nüüd on juba vaat et kolm nädalat sadudeta. Olen siin istutanud ja ümber istutanud. Kastetagu!

Mitu hommikut pole pihta saanud saunavälja ümarustele, need muudkui värvuvad, lahedad mütsakad.


Eks lähivaates on juba teised teemad, lepad lagedad, vahtrad veel rohelised. Mõned rodod on kui lillekesed :P

Kaugelt aga oli selline hommik

Rohkemaks täna aega polnud, lõpetuseks  longus metsvitsa sügisvärv :)  Uhke!


Selline rõõmsavärviline postitus sai. Kellel värv närvi mustaks ajas, neile jätan müürika teema jätkupildi

Ilusat saabuvat sügist meile!

Kommentaarid

 1. Great blog!!

  If you like, come back and visit mine:
  http://albumdeestampillas.blogspot.com

  Thanks,
  Pablo from Argentina

  VastaKustuta
 2. Tõesti ilusad värvilised mütsakad!

  VastaKustuta
 3. Ilusat sügist Peedimäele. Värvilisem aeg ootab veel ees.

  VastaKustuta
 4. Peedimäel on täpselt parasjagu värvi, mõnusad mütsakad ja muu. Ma ei tea palju seal nüüd just kasteti aga meil kasteti eile piisavalt ja just avastasin, et väike kastmine käib. Hea kui taevased ikka aedlejaid kuulda võtavad. Ma tahaks ka veel natuke ümber istutada :D

  VastaKustuta
 5. Kaunist sügist! Kõik on lopsakas sul ja värviline. Mõnus! :)

  VastaKustuta
 6. Mulle need alguse siilkübarapildid meeldivad väga... aga no teadagi! :P
  Kaunist sügise algust!

  VastaKustuta
 7. Meil mere ääres värvilist aega tavaliselt pole, sellepärast ma vist sügist väga ei fännagi. Aga kui temperatuur välja arvata, on kaunis suvine ja roheline veel.

  VastaKustuta
 8. Väga kaunid värvilised vaated :)

  VastaKustuta
 9. Ilus ja väljapeetud, iga taim on täpselt omal kohal

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused