pärast vihma, tammididamm II pojengid

`Cora Stubbs`
Pojengid. Kui ma maale kolisin, leidsin järgmisel kevadel maja seina äärest topeltõielise roosa pojengi, tõenäoliselt `Festiva Maxima`.
Mõned suved tagasi kui Muhedikud oma pojenge ümber istutasid, sain Muhedikupapalt esimese pojengijagamise õppetunni ja mõned sordid. See oli erakorraline ümberkorraldamine juulikuus, mida tavaliselt ette ei võeta, aga oli hädasti tarvis.
Kõik läks väga edukalt ja mul on nüüd neli-viis uhket pojengi sorti, keda olen hakanud iga kevadega rohkem armastama nende lopsakuse, lõhna ja külluslikkuse pärast. Kui peaks ka nii minema, et rohtaia asemel on ükskord vaid puud ja põõsad, siis pojengid võiksid ju jääda. Olen õppinud hindama nende lehtede rohelust pärast õitsemist ja pojengide valik on  suur. Muidugi kasvab mul ka nimetuid pojenge, vanaema aia päritoluga.
Eelmine kevad oli mõnusalt jahe ja pikaldane, pojengid püsisid kaua. Tänavu jõudsid suurem osa neist õitsema minna ja vihm vajutas rasked õied maadligi. Eks ta ole pikaajaline püsik ja alles nad said istutatud, nüüd lähevad aina ilusamaks.

`Coralie`
?


Minu lemmik lihtõieline.

 veel lähemalt

ja veel üks lemmik, `Virgilius`, alles avanemas

ja siin juba õitsemas

Tegime sõpradega virtuaalse pojenginäituse, mis alles kestab, sest mõned on veel puhkemata. Sel näitusel ringi vaadates ... uhh, milline valik. Kunagi tahaks teha pojengiallee, lihtsa ja sirge ja ilusa :)

Seda peab küll ütlema, et pojengide õitsemisega kaasnevad alati hoovihmad ja tänavu oli siis laussadu ja juunitorm. Maadligi ei surutud, aga kõvasti vett said nad küll ja selleks hooajaks on jäänud veel need hilisemad ja tugevama varrega pojengid. Siia postitusse ei mahtunud nimetuid roosasid, pole head pilti käepärast.
Nädal tagasi alustasid vanad head tuliliiliad, kes said pojengidele seltsi kolitud, sest liivane saunamägi ei sobinud neile teps mitte. Minu nimetud ja esiplaanil liilia, üks kolmest lilleliigist, mis saadud koos kohaga.


Erineb nii kroonlehtede arvu kui kuju poolest tagaplaanilolevatest tuliliiliatest. Need pärinevad mu sõbra aiast ja on koos minuga kolinud.


Lapsepõlve lilled ju :) Huvitav, millised on tulevaste põlvkondade lapsepõlve lilled, kas ikka needsamad? Vanaemade ja vanaisade aedadest?


Kommentaarid

Populaarsed postitused