juuni I nädalavahetus,

Juuni. Oli see nüüd reede või oli see nüüd neljapäev... ikka see viimane muidugi. Põhjakad käisid külas. Südame teeb soojaks, kui sinu aia jaoks aega võetakse ja saab jalgu kõlgutada ja lemmikutest kõnelda. Ilmaolud Tartumaal olid jätkuvalt räiged - +25 kuni +28 sisemaa leitsakut, mis õhtuks hakkas õnneks järele andma. Veetsime mõnusad tunnid, väike rohevahetus ja ööhhe nad kadusid :)

Nädalavahetusel andis ilm  ometi järele ja laupäevast läks jahedamaks, pühapäeval oli kogunisti vali, külm tuul. Juuni on sünnipäevane ja juuni esimene laupäev on traditsiooniliselt Tartu Botaanikaaia püsikute päev. Võtsin oma sibulikud ja tegin end nähtavaks. Väga toredad ostjad käisid, ma olen rahul. Kohtasin vanu ja häid tuttavaid, kallistasin sõpradega, nahistasin mõned uued taimed koduaaeda ja pärastlõunal käisid külalised aednikud. Taivit on alati rõõm näha ja Helle ning Tistouga lobisesime pikalt alpitaimedest ja oli ütlemata õdus õhtupoolik.
Pühapäeval saabusid ema ja isa, sest juuni alguses tehakse ikka nii. :)
Hilisõhtuks olin veidi väsinud, oli küll plaan teha paar istutust, aga ei suutnud keskenduda. Võtsin kaamera ja läksin pildistama. Õhtuvalguses ja et asi oleks huvitavam, keerasin vinti peale ja tegin siis hajusa režiimiga pildirea.

Need hommikused ja õhtused hingetõmbepausid on head, mõte hakkab liikuma ja üks plaan kujustus juba päris selgelt.
valgus kahaneb, `Rosemoor`alustas õitsemist.
Kui ma sõpradega aiaringi tegin, siis läänekülje püsikute peenar, mida ma pole kordagi kastnud, oli ikka väga kuiv. Pojengidel ja laukudel polnud häda midagi, aga eks see oli, khm, rohimata ka. Mis sa põuaga ikka liigutad. Tõin voolikud välja ja kastsin lõpuks siin ka.  Reedene vihm kastis Tartut, linnapiirist algasid lombid.
Kuivast ja eilsest jahedast tuulest oli nii palju kasu, et niitsin oma kraaviperved ilma masinat vaevamata naksti ära. Mitte üks kihulane ega sääsk sellise puhumisega tüütama ei pääsenud, päris hea. Satikaid on tänavu rohkesti. Lindudel on lennutunnid. Üks pääsuke valvas oma lapsukest kiivalt ja kui ma oleks end müüri pealt püsti ajanud, siis oleks mulle ilmselt ka hoiatuslendu tehtud. ma püsisin vagusi. Linavästrikud satuvad ka ärevusse, kui keegi õuele saabub, tagaaeda kostab ära. Ööbikud igatahes veel laksutavad. Ilus aeg see suvi. Kui nüüd jahedus püsib, siis läheb õitsemisega ka ehk rahulikumaks.
Eile tegin paar prooviistutust, et kas kastetatakse ka, muidu juba viies nädal läheb.

pajulehine amsoonia


Nii, armsad sõbrad, kuskohast saab kõige soodsamalt turbapätse? ;)


Kommentaarid

 1. Kust turbapätsi soodsalt saaks, tahaks minagi teada. Loodan südamest, et mõni pilvesaba ka Peedimäed natukenegi täna õnnistas, meie mõned sutsud saime, mitte niipalju, et maa märg aga taimed said kindlasti elupäästvat kosutust. Ükspäev ehk suudan minagi jalad kõhu alt välja ajada ja Su kaunidust kaema tulla :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Hansaplandis oli 1.99 päts, mõõdud 45x35x21.
   aga see kohale jõudmine ... arusaadav, et kui suvel korra jõuab vähe kaugemale on hästi :)

   Kustuta
 2. Imeline värv sellel Rosemoor'il :). Vihmaga kahjuks ainult õrritatakse, Tallinna külje all Suurupis tuli pühapäeval paar piiska...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Rosemoori värv on tõepoolest nagu parim taevasina. Ma loodan, et eilne päev tõi vihma.

   Kustuta
 3. Suured tänud sooja vastuvõtu ja mõnusa õhtupooliku eest peale Tartu BA püsikupäeva! Mõtisklen nähtu üle veel siiani.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oli tore õhtupoolik ja andis mulle ka mõtetainet. Aednikud on väga inspireeriv rahvas.

   Kustuta
 4. Baufofi veebipoes oli 64 tk 145 raha, transport üle Eesti tasuta. Ma tahaks ka teada, kas see on soodne turbapätsu hind

  VastaKustuta
  Vastused
  1. no vot, ei leia seda enam sealt e-poest. kahetsen, et ei võtnud Siguldas visiitkaarti lätlastelt, kes ka turbapätse pakkusid ja väitsid, et toovad kohale ka :) Tundusid väiksemas mõõdus olema.

   Kustuta
 5. Laupäev oli tõesti üks äraütlemata ilus päev. Õnneks on nüüd see kõrbekuumus taandunud ja veidi on vihmagi tulnud, tänased hood olid päris korralikud.
  See Bauhofi hind on enamvähem soodne küll, kui meil tootmine lõpetati, olid aiaärides hinnad vähemalt 2x kõrgemad, transport ju ka veel lisaks.

  VastaKustuta
 6. oli hästi kastnud küll, puhas rõõm

  VastaKustuta
 7. Tere. Ilmselt olete pätsid juba leidnud... Mina kasutasin seda allikat: http://www.vapo.ee/?product=plokkturvas-alusel-64-plokki

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused