Lehed

reede, 27. mai 2016

mõned ülestähendused pildis

harilik sirel on õisi täis teist kevadet järjest. Õhtuvalguses.

Lõpuks ometi hakkas õitsema sort `Sensation`, ma olin juba lootust kaotamas :) Lääneküljes on karm pinnas nii sirelitele kui ka kuuskedele.Väiksemate lindude vaatepost, hariliku kuuse vorm, nimi teadmata, sümpaatselt väikese okkaga.

Kivila kuuskedel läheb paremini

Linnukas on nii ja naa. Puude vari hoiab kuni pärastlõunani, aga niiskusele konkureerivad suurte puude juured. Kastsin ja multšisin.


Piibetäht hoidis alles vanad lehed ja kasvatas uued. Karta on, et kiiret paljunemist siit pole loota. Ilus ja õrn, väike. Kui poleks nii säravalt valge õiega, jääks nähtamatuks.Turbapeenrast võtsin üles ühe laialehise kalmia, kes oli kitse poolt sakutatud ja olin pahviks löödud - kuidas ta üldse elus püsis, juurekava oli praktiliselt olematu. Läks reanimeerimisele. Pildilolev aga edeneb tasapisi ja on juba uued kasvud loonud.

Epimeediumitest tuleb teine postitus veel, aga täiendaks esimest: teravalehelise epimeedium õitseb iga päevaga uhkemalt..

Linnuka teises servas õitseb ümaralehine kivirik.

Vihmata on raske, mõnes kohas on kergem kasvada, varju rohkem. Saunaväljal näiteks, hariliku kuuse `Ohlendorffii`varjus pole väga vigagi

Paradiisia alustab juba

Leichtlini preeriaküünla alamliik 


Nulud, käbid ja muu mudru


Saaks see võilillede aeg ometi ühele poole, neid muudkui tuleb ja tuleb ja külvab ja külvab

koonuseid, kerasid

Vaatasin, et võpsik kasvab hoolega ja mulle meeldib, pakub varju mulle ja aiale. Tee ääres võiks ka nii palju ruumi olla ja sama võpsik. Müürika pinnas on suhteliselt karm, aga lehed tõmmatakse koomale, nii saab ka mõnda aega hakkama.
Harilik kuusk `Luua`
ja üks lustlikemaid kuuse vorme `Dundanga `

Kivilasse ja kaugemale põikan hiljem ... oh-hoovihmast nädalavahetust aednikele :) soovides Tsiil kuival.

6 kommentaari:

 1. Andku jah jumalad vihmakest, kasvõi hoovihmakest. See imeväike niiskus, mis siin ükspäev oli tegi juba imesid, mis siis veel vihmast rääkida. Sa oled nii mõnegi õitsejaga minust ees :) Aga need okasnumpsikud on praegu tõeliselt imelised ja armsad, puhas püherdamise värk :D

  VastaKustuta
 2. Mis tore kuldne kõrreline (peale päikesesilma)seal vilksas?
  Kas palmilehine tarn või midagi muud?
  Hoolimata vihmatusest on ilus kevad olnud. Kõik edeneb soojaga imeliselt hästi.

  VastaKustuta
 3. Ilus on praegune aeg küll, aga kuuma ja tuulega õitseb kõik imekiiresti ära. Hea, et sirelite aeg pisut pikem on.
  Kõik aedniku loitsivad juba pikka aega, aga kasu eimiskit :(

  VastaKustuta
 4. Sensatsiooon on oma nime väärt!

  VastaKustuta
 5. Sensatsiooon on oma nime väärt!

  VastaKustuta
 6. Ma olen kaks õhtut tiigist vett tassinud. Täna mõtlesin juba, et miks mul pumpa pole... aina kuivemaks muutub see elu siin. Lubatud hoosajud on tänaseks listilt maha tõmmatud ning ees ootab uus kuumalaine. Ehh....

  VastaKustuta