Lehed

esmaspäev, 28. märts 2016

talv välja, kevad sisse :) kevadpühad

Reedel vaatasin aias ringi ja mõtlesin, et kas lumi läheb laupäeval või pühapäeval? Tavaliselt on kevadpühadega ikka nii, et vähemalt üks kolmest päevast on ilusa ilmaga, sedapuhku ei nuriseks ma ühegi päeva üle. Varjulistest nurkadest sulas ära pühapäeva õhtuks. Nüüd on aed lumevaba ja see on puhas rõõm. Talv on otsas ja meil on uus kevad. Tammdidamm.
Kellakeeramine annab töölkäivale aednikule õhtul ühe lisatunni. Jess! Rattahooaeg on avatud, eile sõitsin linna läbi külma ja soojalainete, tunne nagu õue lastud vasikal. :)

Mõtlesin, et panen pildid, kuidas lumi iga päevaga kahaneb, aga mis sest mullusest lumest ikka. Kaamera on kaardita ja nii olen telefoniga pildistanud, aga see kvaliteet ei kõlba ikka kuhugile.


Jää sinas päikese käes ja tamme vari tegi mustreid


Siin-seal on veel lehekihid peenardel, neid ma veel ei näpi, vara veel. Lääneküljes on laugud pikad ja külmaga tublisti pihta saanud, müürikal on pilt veidi parem. Tundmatutest laukudest, mis massiliselt maha sai pandud saab järledada seda, et hiiglauke nende hulgas pole ja sellega olen rahul.


Kivilat vaadates võiks vihma tahta küll :) Lubatakse ka  nii seda kui teist ja lörtsi.

Lohuaia nõlvaku puhul eeldasin, et siin püsib lumi kauem, aga läks seegi. Esmaste vaatluste kohaselt on kõik ok ja eriti ilusad on lume alt välja sulanud soldanellid. Ainuke häda, et otse nende alt on käik läbi aetud ja maa oli nii palju külmunud, et ma seda kinni vajutada ei saanud. Pole viga, nende juurestik väga suur pole, jõuan nad veel ära päästa. See on lihtsalt niii lahe taim, tal on imearmsad ümarad lehed ja üldse on üks nummi tegelane.

Õunapuude all on pantrilillede otsad väljas, uskumatult visad hinged :) Häid uudiseid on rohkem vaatamata palja maa peale saabunud külmadest hilissügisel.

Transilvaania sinilill õitseb, linnukasse istutatud harilikud sinililled veel ei kõssa, avastasin ühe teise koha pealt nende üliväikesed külvid :) tore, tore! Linnuka lõunakülg on nii soe nagu kasvuhoones, siin on pinnas täiesti sulanud ja põhimõtteliselt saaks nii istutada kui ka kaevata. Liivane ka ju.

Linnuka varjukülg sulas ka lumest puhtaks. Sõnajalad on mul veel põhiliselt lehtede all, nendega pole ka kiiret. Esmavaatlusel on kõik epimeediumid ka naksis. Alpikannid on kahes kohas, linnukas oli neil seis parem kui saunaväljal. Pildil on juba õhtune päike, päevane siia väga ei ulata.

Kevadpühade traditsiooniks on lõket teha ja talvepraht tulle ajada, selle käigus lasta mõtetel tulla ja minna. Mis hää, jääb alles. Linnukas on minu jaoks uus ja huvitav õppimise koht, mida ma saan siia lisada ja mida ära võtta. Koht on hea, pinnas ... huvitav :)
Nii palju huvitavat peaks tänavu aias pinnale tulema ja nii mõnedki puud põõsad saavad kasvuhoo lõpuks sisse.  Kasvuhoones said ka ümberkorraldused tehtud ja laste talvituma toodud kanarbikud üle vaadatud.

Pühapäeva hommikul oli õhk linnulaulust paks ja hulk haneparvi lendas üle. Meie põldudel neil tänavu midagi näksida pole, peavad kaugemaid kimbutama minema. Lõokesed olid kohal, jääpurustajad polnud veel saabunud.Laupäeval nägin kiivitajat.
Terve päeva sai õues ilma talvevattideta toimetada, nii mõnus, õhtuks hakkas näonahk kiskuma ja tänaseks olen mõnusa jume näkku saanud. Tammdidamm... Nautida kahte järgmist sooja päeva ja siis on nagu on, ükskord püherdame soojas nagunii.


8 kommentaari:

 1. Päris huvitav on vaadata lumevaba aeda :D Põnev aeg on tulemas, iga päev pakub miskit üllatavat

  VastaKustuta
 2. Täna oli suur soe päike, loodan, et meil ka hästi palju lund ära sulas. Ilusad ajad, väga ilusad.:)

  VastaKustuta
 3. Sul on palju linde, teen reklaami suvelinnupäeviku täitmiseks! Alpikannid on ilusad, minu oma viskas lehed ära, vist on surnud

  VastaKustuta
 4. Pantrilillest jäin mina vist ilma. Eelmisel aastal oli ainult mingi niru joru veel järel. Alles ta jätsin, aga kahtlane. Muidu täitsa põnev on ta.

  VastaKustuta
 5. Mõnus-mõnus-mõnus! (samal viisil kui Tammdidamm)

  VastaKustuta
 6. Jah, kevad :D Ma hakkan juba ka natuke aru saama, et mis või kus :) Väga suur osa aias olemise ajast läheb vaatluste peale :D aga see on mõnus, küll jõuab kraapida ja siblida ka, onju :D

  VastaKustuta