soe, soe. jaanuari II nädal (algus)

Kuu loomine saab läbi. Jaanuari teine nädal, esimene lumekoorik. Täna on -9C ja ilm tundub kui sula. Eile puhus tugev tuul ja kuigi suund oli nagu soodne, puhus maja külmaks nagu sara.
(Vahepeal väsin külmast ja lähen torssi). Miinuskraade näitas eile linnas -12, minul muidugi 2 kraadi allapoole ja tugev tuul. Lumekiht on olemas ja loodan, et külmatuul midagi hullu korda ei saatnud.

Võpsik on kasvanud ja pole enam igast küljest lage.

Täna oli põhjust lund lükata, sest tee oli täis tuisanud. Linnas hakkavad ka juba räpased vallid tekkima. Linnatalv on kole. Nädalavahetusel nägime kuuskedes kollast kera, kaugelt vaadates ei saanud sotti, kas siisike või talvike. Kusagilt on ilmunud varblaste parv ja rasvatihastel on keskpäeval tihe konkurents, aga muidu on nad esimesena kohal ja lisaks seemnekera tühjendamisele passivad linnumaja täitmist. Korra nägin kulli ka üle maja lendamas, aga lindude söögimaja on sellises kohas, kus ta neid krabada ei saa. las jahib närilisi. Nirgi võiks menüüst välja jätta.
Külmemateks ilmadeks olen end varustanud nühkimise ja lihvimise tööga, kogu aeg ka sokke teha ei viitsi :) Olen oma väärisrauda siin näppude vahel suiti veeretanud ja ikka ohates järgmisse kasti pannud, nüüd siis tarisin välja. Puidusüsi töötab ka päris hästi.

Futu arvas, et kabjanaelad ja KSJ arvas ka, aga siis vaatasime, et natuke suured on selleks otstarbeks, naabrimehe hobuseid rautama ei lähe :) . Kulub majapidamises niisama ka ära. Sarnaseid sepanaelu on siin ennegi kasutatud, nt kapis vms. Mitte, et ma kappe naelutama hakkaks. Ilusad!

Igatahes on vahepealne temperatuuri tõus tervitatav, rahvas saab vahepeal torusid lahti sulatada enne kui uuesti ära külmuvad.

P.S. hommik enne taliharja päeva:  kerge kiht lund juurde sibisenud, lükkasin uue käiguraja. Lumel on kerge koorik, allpool kohev lumi.  Kasvuhoone katus püsib puhas, lumi vajub sealt lihtsalt alla.

Kommentaarid

 1. sepanaelad on väärt värk, peaaegu nagu kallisvara vms :D ja nühkimine annab tõhusalt sooja ka :D

  VastaKustuta
 2. Peale seda külmalainet on tänane -6,9 tõesti nagu sula ja lund on vööni. Peab minema maadlema.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. vahel tundub see teie sademete hulk ikka täiesti ebanormaalne meie oludega võrreldes.

   Kustuta
 3. Huvitav, kui kaua kulub sepal ühe sellise naela valmistamiseks aega. Hoolega tehtud, ilus vaadata.
  Kas Sa kood? :D Sokke?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. ma kahtlustan, et mul läheb puhastamisele vähem aega ja vaeva :)
   koon jah :) ma olen oma aiasokkide kannad nii viledaks kulutanud, et lihtsam on uued teha, kui sääreosa on ilus, siis kasutan ära. Vanasti sai igasuguseid asju kootud, aga nüüd suurt ei viitsi. Eks ma teengi siis vigurit - ühesugused sokid on igavad :)ja kui sokke ei viitsi enam teha, siis võib kinnastele üle minna. Või rauale

   Kustuta
 4. Esimene pilt on imeliselt kõnekas. Täpselt sepanaeltega ühte tsunfti! :)

  VastaKustuta
 5. Kuidagi on jah need lumed seekord jälle kõik Põhja-Eestisse sattunud. Jäävaba mere mõju. Aiapilt on sellegi poolest meeleolukas ja kõnekas.

  VastaKustuta
 6. Lund on meil tõepoolest mõõdukalt.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused