Sempervivum `Dorle`

Esimesed tellimused Kallima Gardenist olid sporaadilised ja impulsiivsed. Värvivalik lõi silmade eest kirjuks ja punaste sortide suhtes ma eriti aldis polnudki, neid tundus nii palju olevat.
Valik oli suhteliselt juhuslik ja eks ta rohkem silma nuumamine oligi. Täna ma tean, et mägisibulate värvus sõltub ka kasvupinnasest ning kindlasti valgusoludest. Valgemaks olen oma kivilat viimase aasta jooksul loonudki.
Esimesel aastal tehtud pildid on kahjuks nigela kvaliteediga, sestap alustan aastast 2015.
Ümbrikus oli kaks mägisibulat ja mõlemad olid rohelised, mis rohelised. Maha said 2014 augustis ja 2015 a kevadel võis värvimäng alata. `Dorle`tulevärki ei paku, aga on kuidagi selgepiiriline ja klaari olekuga mägisibula sort. Laieneb hästi, kahest on saanud kaheksa (2 on ära jagatud). Aretajaks  Martin Haberer, 1985 -Saksamaa. 3 - 5 (15) cm.

2015 märts (natuke udune)


aprill 2015 


mai 2015

juuni 2015


Juunis kattis tuul kogu kivila tammeõitega. Lootsin, et viib ära ka,  tühjagi, lõpuks pintsettisin puhtaks.


juuli 2015
august 2015
september 2015

 Oktoobris selgus, et Delosperma on laiutama hakanud ja kuna mul ei olnud ka oluliselt usku sellesse, et ta uuel kevadel alles on, siis ei hakanud ma sekkuma. Delosperma rohetas esimese suurema külmani pärast jõulu.


oktoober 2015
leia pildilt `Dorle`
 

Kommentaarid

 1. See on nii vahva, et Sa eri aegadel oma sibulikke pildistanud oled, nii huvitav on muutusi vaadata

  VastaKustuta
  Vastused
  1. jah, see teeb asja huvitavaks, pildistades ei saagi aru, hiljem tuleb see võluvalt välja.

   Kustuta
 2. Nende laiutajatega tasub olla tähelepanelik. Sibulikud kaovad nende alla kiiremini kui oskaks arvatagi. Kui õigel ajal jaole ei saa, siis võib väärt varast kiirelt ilma jääda.

  VastaKustuta
 3. Punane maukleht on väga ilus, kuid vajab oma isiklikku ruutmeetrit teistest eemal. Äärmisel väle taim ja kange levija ka maaaluste stoolonitega. Samasugune kogemus vagade vaiksete mägisibulate lähinaabruses, et ronib selga ja istub pähe.

  VastaKustuta
 4. Nagu ma Rahmeldaja jutust aru olen saanud, siis punane maukleht meil oluliselt ei talvitu? Sestap ei hakanud sügisel teda ka ohjama. Eks kevadel ole näha, kui on alles, siis saab oma isikliku ruutmeetri :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused