Sempervivum ciliosum

 Jaanuarikülmad on pausil. Kaua sa seda valget ikka vaatad. Tegelen sellega, mis mulle meeldib. Mõnda taime olen läbi hooaja jälginud. Siin on siis kokkuvõtted.

Sempervivum ciliosum. Peeneripsmelise mägisibula lehed on hallikasrohelised ja leheservad on  pikkade ripsmetega. Lehekodariku Ø 3-5 cm. Õied kollased. Minu kivilas see mägisibul on jagatud kahe koha vahel - ühe pesakonna paigutasin püstloodis kivide vahele, et kindlustada liigniiskuse vastu. Huvitav on see, et kui me külastasime eelmisel suvel Ahto Ruudu aeda, siis nimetet liik oli tema sõnul üks vähestest, mis 2008 a. külma talve järel ellu jäi.

märtsi neljas nädal 2015


aprilli III nädal .2015


mai II nädal 2015

juunijuuliaugust 2015

september 2015

oktoober 2015Novembris ja detsembris olen miskipärast keskendunud üldvaadetele. Tuleb endale meelde jätta, et tasub jälgida, kuis neil läheb. Sõltub muidugi ilmadest ja hilissügisel saab aeda valgel ajal ja hea ilmaga harva.

Kui seda pildirida nüüd vaadata, siis suuri muutusi nagu polekski, ent see karvakerade lahtirullumine on ilus. Olgu talv neile kerge.
Kommentaarid

  1. Jah, üks vitaalsemaid mummukesi. Mul oli varem ekstreemselt kuiv istutusriba kus katsetasin vastupidavust. Seal sai ta suurepäraselt hakkama. Koos oganuppude, võnk-pärgenela ja mägi-teelehega.

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused