jaanuari III nädal

Reede õhtul sõitsime KSj-ga linnast maale. Tuulevaikne ja külm. Linnas -13, linnapiiril -14, kuus kilomeetrit kaugemal, kus küla on veidi madalamal, kukkus temperatuurinäit iga kilomeetriga, -21 peale. Veidi enne kodu tõusis paar pügalat.
Õhtul läks köögipõrand iga tunniga jahedamaks ja veepange olin koridorist targu ära tõstnud, sest tulles oli jääkirme juba peal.
Hommikul -23, laupäeval päevasel ajal juba -15. Lumesadu oli kristalliseerunud, terve aed oli kaetud u sellise kihiga.

Nädala sees, valgel ajal avastasin, et terve aed on kitsede radu täis. Nahka oli pistetud kõik, mis kalmiatest lume alt välja ulatus. Kas lume all midagi alles on, paistab hiljem. Kolatud oli ka linnukas, hiigelelupuu titt, millel kõrgust u 40 cm oli rootsuks tehtud ja põllul näksitud neid elupuid, mis võreta. Hekk oli sedapuhku pügamata.
Mis mind veidi stööris -kivilas oli ka kõnnitud ja see on halb, sest sellisel moel võivad mägisibulad lihtsalt lömastet saada.
Vanade õunapuude all oli korralik orgia peetud, üks magamisase ka valmis tehtud ja puha. Siin on üks murdunud õunapuu koristamata, aga see vist väga ei maitsenud.


Kombineerisin igaks juhuks paar kaitset väiksematele mändidele ja kuuskedele, mis olid söögiringist sedapuhku välja jäetud. Kui nüüd lume alt midagi välja sulab, siis tõmban ülejäänud ihgihaljastele rohelised ribakotid pähe. Võrgustatud puid, põõsaid oli küll uudistamas käidud, aga söödud polnud.

Kalmiad on juba kaks talve puutumatult kasvanud ja ausalt öeldes ei tulnud ma selle pealegi, et neid kitsede eest kaitsma peaks. Nüüd on siis asi selge. Kui kivilas veel tallamiseks läheb, tõmban kalavõrgu ümber, mis muud.

Ega see mind väga ei masendanudki, võtsin lihtsalt teadmiseks. Looduses elangi ju.

Muidu tõmbas jaanuar vahepealse nädalaga normaalseks ja talv on ju ilus. Kui miinus kolmekümne juures on ära käinud, siis -7 on nagu sulailm :)

Kapi lihvimine edeneb tasapisi ja see, mis välja koorub, on ilus täispuit.
PS eile oli mu külmas koridoris huntämbliklane seina peal. ? Kevad ve? :)
ja leevike ilmus ka sööma, muidu huigub võpsikus teine.
Kommentaarid

 1. Nojah, eks me tasapisi jõuame kõik sinnamaale, et aiad ja veelkord aiad, kõigele, mis armas :) Meil oli ka selle külma öö järel selline imeline kristalliline, eriti uhke oli veel öösel kui kuu paistis. Täielik muinasjutt, helkis ja sillerdas.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. suur aed on esialgu pgn kulukas veel, eks ma võrgutan nüüd siis mikrotasandi taimed ka ära :)

   fantastiline vaatepilt oli küll.

   Kustuta
 2. Esimesel aastal Sul aiakülalisi ei olnud, sest laud oli katmata. Mis nüüd viga, vali kui kõige peenemas 10-tärni restoranis eriti maitsvat gurmeetoitu :)
  Aga lumi on praegu imeline, nii kuu- kui päikesepaistel

  VastaKustuta
  Vastused
  1. :) oli juba siis kaetud, aga ilmselt oli valik nii lai, et piirduti lehtpõõsastega. Kalmiaid nad pole siiani puutunud.
   ehh,
   nuumasid jah ennast siin :)

   Kustuta
 3. Mul jalutasid ka kitsed akna all keset lagedat päeva. Naksavad nad ainult õunapuude alumisi oksatippe, muud ahvatlevat lihtsalt pole. Mis sa neist kuivanud püsikutest ikka närid! :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused