kohisev detsember

Millest kõigest veel sel aastal kirjutada tahaks...
Igasugused teemad veel lõpetamata.
Alustama peaks aga hoopis hilinenud sügistormidest.
 Mühinat ja kohinat oli palju. Reede öösel vastu laupäeva oli võimas möll nagu oleks suurlinnaliiklus toast läbi suunatud. Hea, et pilvelõhkujas ei ela. Hommikul trepi peal õue uudistades leidsin, et isegi veepang oli viisakalt kaevu peal just sellises asendis nagu jätsin. Kui mõned lendavad plastpanged välja arvata, polnud suurt midagi toimunud, mis on väga hea. Tormid puhuvad klaariks kõik, mis seisma jäänud ja kohatu.
Pühapäeval vastu esmaspäeva puhunud tuuled tegid veel suuremat mühinat ja kohinat, veidi teise nurga alt, sest kasvuhoone ukse logistas ikka lahti.
Torm oli soe, puhus küll läbi maja, aga külmaks ei puhunud. Vaja veel valges vaadata, kas kõik on kohal.
ja üldse ...
oktoober ning november olid haruldaselt vaiksed ja kuidagi pidi see soe ju vahetuma. Uudistest käis läbi, et Tartumaa jäi seekord puutumata ja et üleüldse on see saja aasta soojeim aasta. Mina olen aednikuna rahul. 

Gentiana acaulis õitseb häirimatult edasi. Mina toimetan omasoodu. Lauahunnikud said nädalavahetusega lapitud ja sorditud ja saetud. Koristatud ja nüüd vaade klaarim. Jäänud on talikülv ja siis võib hakata lihvima. Ei mingit jõuluhüsteeriat.


Kommentaarid

 1. Meil oli reedene lärmakam ja tugevam, ju tuuled muutsid veidi suunda, et esmaspäevane tundus kuidagi vaiksem. Aga muidugi võrreldes kõigi teiste piirkondadega, meil vedas

  VastaKustuta
 2. Tartumaa jäi jah tegelikult päris tormist ilma, meil oli kohin kõige suurem esmaspäeva varahommikul ja osal päevastki kui tuul madalamaks vajus. Mina aednikuna tahaks natuke külmemat ilma kui +8 c ööpäevaringselt, muru ei tahaks küll enam niitma hakata :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. ja see oleks muidugi alles ajalugu - jaanuaris muru niita. Ei tea kas nad seal Iirimaal peavad seda aastaringselt tegema?

   Kui pikajalisi prognoose uskuda, hakkab lumi harvemaks ja harvemaks muutuma, iseasi, kas meie silmad seda näevad. Kliimavaldkond pole õnneks nii murranguline kui IT

   Kustuta
 3. Kolm lendavate pangede ööd oli meil ja lendas muudki. Leidsin aiast hiljem tüki võõrast kilet, kaseoksi ja tühja saslikuämbri.
  Iiri tali on küll lumepõlgurile igavesti hea, aga oma iiriste pärast olen ma juba veitsa mures.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused