"kohustuslik" hallaraport.

Esimene külm koristas kasvuhoone kõrvalt kurgid, aiast jaapani ülase, karuputkelehise elulõnga, siilikübratelt ja aedhortensiatelt õievärvid. ! Kusjuures kuuskede juurde istutatud aedhortensiad õitsevad häirimatult edasi, seda on hea teada. Nutipõõsas pillas esimeste miinuste peale lehed, lumepuu vahetas värvi. Tulbipuu muutub aina kuldsemaks.
Teine külm kahutas lohuaias pikemalt, hommikul olid buddleiad külmast sirged, vanad lehed ilmselt lähevad. Paraadpeenar külmetas veidi kuivemaks, aga mudru veel ei tekkinud. Täna näikse jälle sättivat, võtab kohe isuga.
Kivilas muutusteta, maukleht õitseb nagu eile ja üleeilegi. Linnukas hostad siredad, vaid ühte sõnajalga on värvitud, pruunimaks muidugi. Ka hea teada, küllap seal on külmakoht.
Kui nii jätkub on mujal aias suur sügis käes. Kasvuhoones kurgid elus, viimane saak.

Selleks külmaks vaimselt valmis, eelmisel aastal tuli külm u nädala võrra varem. Koristas aia ja siis anti veel paar nädalat armuaega. Vananaiste suvi on ikka tulekul, eks ju :) Mitte et istutada oleks vaja, lihtsalt ei tahaks veel talvekorterisse kolida.

Eestimaa kohal vehklevad virmalised! Tänud ja tervitused Haapsalu kanti ja Tartusse, seisin maja trepil ja keksisin külmast ja rõõmust üheaegselt, virmalised vehklesid. Sellised hetked on puhas rõõm!

Kommentaarid

 1. Virmalised on maagilised, neid lihtsalt peab vaatama :)

  VastaKustuta
 2. Virmalised on ikka ja alati ime, isegi kui neid päris sageli näeb. Vananaiste suvi peab tulema, ma koristamisega alles veerandi peal või sutsu kaugemal :D

  VastaKustuta
 3. Vananaiste suvi on alati olnud ja tulnud ja ega ta selgi aastal kuhugi jääda saa :)
  Imelik, et Sul eelmisel aastal esimene külm veel varem oli, meil oli ta 10 päeva hiljem 15.10
  Las Su puukesed kasvavad, alles siis hakkad imelist sügist nägema

  VastaKustuta
 4. Meiekanti mingit erilist vananaistesuve ei lubata, kuu lõpupoole päevatemperatuurid ikka üle +10 tõusevad. Aias ei tee ma ilmselt enam midagi, sügiskoristus on mul eri põhjustel pea alati ära jäänud, ei juhtu sellest midagi. Aga plats vajab korrastamist, muidu on kevadised kahjud kole suured.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused