oh, mis mõnus nädalavahetus

foto: wikipedia

Reedel, pärast tööd, käisime metsas. Kukeseene aasta on ja pohla aasta ka. Kodus kõhutas kase all priske puravik ja tüve taga tõmmu riisikas.
Millised oivalised päevad! Laupäeval sadas pisut, aga kui KSJ saabus, tuli päike välja.  Istutasin kivilas, linnukas, lohuaias ja üldse. Istutasin. Kõiksugu huvitavaid puid, põõsaid jm.

Laotasin komposti ja isegi niitsin u 10 riba, sest rohkemaks polnud see masin võimeline, silo niitmine on kurnav töö.

KSJ-ga koos istutada on väga hea, tema paneb paika, kas mu valitud koht sobib või ei sobi, mina muudkui istutan. Sedapuhku ma veesooni ei valinudki. Mõned taimed jäid veel üles, aga see on nipet-näpet. Käisin alad läbi, jõudsin palju. Olen väga tänulik, ilm oli ilus.
KSJ tegi ära suure töö - betoonist paneelid said tee sisse ja saunapõrand lahti võetud. Tuleb uus valada. Ma ei jaga ikka ehitusest muhvigi ja nii on mul koos KSJ-ga väga huvitav. See, kuidas tema neid ehitisi näeb. Küllap see on kõigile tuttav olukord, et kui midagi vana lahti võtta, siis kratsid kukalt, et miks pagana pihta nii on tehtud ja mis seal veel algselt oli.

Minu tänase päeva tegi täiuslikuks kohtumine kärbiga. Me olime mõlemad üksjagu hämmeldunud. Ma nimelt pole varem kärpi oma ihusilmaga näinud. Ühte skeletti küll. Kui me pärast kolimist koristama hakkasime, leidsime vana tünni põhjast kaks luukerekest. Sõbrad arvasid toona, et küllap see kärp või nirk ja hiir, kes sealt enam välja ei saanud. Ma soovisin toona, et nad ikka tagasi tuleks. Kassi mul pole, kärp kulub marjaks ära. Ilus oli ta küll. Lindudel muret rohkem, mina loodan, et ta keskendub rohkem närilistele. Wikipeedia väidab, et võib hädaga ?! jänese ka ära süüa. Selle vastu pole mul ka midagi.

:)


Kommentaarid

 1. see peaks siis küll hirmväike jänes olema :) Kärp on ilus loom küll, võiks minugipoolest elada aga meil Meeri arvab teisiti :D mul on jäänud 1 põõsas ja 3 ronijat, siis on ka minul plats tühi, esimest korda mitme aasta järel saavad vist kõik plaanitud istutatud :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vot see võib võimas tunne küll olla või vähemasti äraunustet juba :)

   Kustuta
 2. Mul kulus ka terve laupäev silotegemisele või teise nimega niitmisele

  VastaKustuta
  Vastused
  1. sadu + sügis = silo neh. Kleepub igale poole ja laias kaares ei lenda, kurnab masinaid. Mis seal ikka, varsti kõik jälle krõbiseb.

   Kustuta
 3. Mul kulus ka terve laupäev silotegemisele või teise nimega niitmisele

  VastaKustuta
 4. ma mesindasin ja likvideerisin meesaastet, aeda pääsesin ühe korra kahe vihma vahel

  VastaKustuta
  Vastused
  1. oh, ma lugesin, siis oli mõnus lugemine ja seda naksuvat pinda ... kujutasin päris hästi ette.

   Kustuta
 5. Istutamine on hingekosutav tegevus, aga nüüd on lood sedamoodi, et näpuga näitan mina....:)
  Nirgiga oli mul kord tore kohtumine. Rohisin iiriste vahel ja äkki kargas mulle vastu üks loom, seisis tagumistele käppadele ja venis aina pikemaks. Me vahemaa oli ehk max 2m. Eks me mõlemad olime kohkunud. Aga liigub ta vist ainult edaspidi, sest ringi ta ei pööranud. Kui ma astusin sammu edasi, hüppas ta mulle vastu. Kui taganesin, hüppas järgi. Ringi pöörata ma ei julgenud, ikkagi lihasööja loom, kargab säärde kinni. Isegi mu huilge peale ei kavatsenud ta kuskile minema hakata, aina hüppas mulle lähemale. Mind päästeti muidugi ära, aga selline ninapidi kokkujooksmine just kõige meeldivam polnud, loom ise oli aga ilus, säärane uudishimulike nööpsilmakestega :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused