kivila septembris

Kivila asukaid võiksingi vaatama jääda. Teine aasta alles, aga eelmise aasta taimed edenevad jõudsalt. Tasapisi nokitsen, uued otsad vajavad veel killustikku ent sellega ei põle.

Picea sitchensis `Papoose` (2015). Tõesti alles sel kevadel?


Tukk tema kohal on Carex tenuifolia TÜB ostetud Püsikute päeval 2015. Istutasin kahte kohta lootuses, et elab talve üle. Alla ja üles. Väga graatsiline ja kaunis mistahes valguses, õhtul või hommikul.Kui külmaõrnadega edasi minna, siis Orostachys iwarenge talvitub minu esimese talvise kogemuse põhjal kivipraos üliväikese titena, kõik, mis suurem, saab külmaga siloks.


veebruaris oli pilt u selline

No ja siis tavalist kraami, kivikresse ja kivirikke, nõmmkanne ning mauklehti ning muud mudruTegelikult on see mudrujutt muidugi puhas peenutsemine. Olen neid siin sügava hardusega istutanud :)

Salix serphyllifolium
Teist hooaega kõrreline, talvitus kivilas, aias läks välja. Laialehine haikhein `River Mist`
Chasmanthium latifolium      
2015 september


2015 juuni

Pildistamiseks raske objekt, küll fokuseerub kaamera lehtedele, küll pähikutele. Laivis udupeen roosa. Aastaga veidi laienenud. Ma ei katnud, panin kive tuulekaitseks.

Veel üks silmarõõm, Daphne cneorum `Variegata`. Sellel taimel oli ilmselgelt augusti kuumalaksu vaja, hakkas otsustavalt kasvama. Midagi on puitunud ka, loodan, et läheb edukalt talvele vastu.


Daphne cneorum `Alba` õitses juunis, viljus ja siis kadus see vili kuhugile ära. Linnud?

2015 juuni

2015 september
Leviisia ajab märkamatult oma rida, välja eriti ei paista, õitseb, viljub, õitseb, ei mingit kära ega värvilaiku


nõmmkann
Nimetu kevadik on end külvanud. Huvitav on see, et rohimisel õpidki vahet tegema, mis umbrohi ja mis mitte. Karukella rohisin küll esimesel aastal usinalt välja, sest pidasin seda millekski muuks :)


Tundmatu isekülv kasvab. Põnev igal juhul, hetkel ei leia pilti üles.
Septembriks on kivila asjad maha istutatud, viimastel saabujatel võib veidi keeruliseks minna, aga ehk sügis annab aega.Kivila katusest kirjutan eraldi postituse. Vedasin portsu väiksemaid kive valmis, tahaks võpsikupoolse külje ka korda teha. Kui jõuan.


Futu kingitus :)  harilik santoliin
Jah, need on väikesed pinnad, mis mahutavad palju liike. Puhas rõõm.

Kommentaarid

 1. Muļle teevad kõik asjad rõõmu, mida tegija ise naudib. Kivila on vahva, minul pintsettidega rohimiseks küll püsivust ei jaguks :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. kui kiiks ära käib, siis jagub, see on nagu kohvi luristamine terrassi peal

   Kustuta
 2. Ilus oli, ilusamaks läheb. Puhas rõõm tõesti

  VastaKustuta
 3. See `mudru` on tõesti puhas rõõm ja tekitab hardust isegi blogist vaadata, aednikust endast rääkimata.

  VastaKustuta
 4. Jah, selle kivila ette võiks istuma jäädagi, siis natuke ringi roomata, nii kikivarvul ja edasi vaadata. See ongi puhas rõõm, igas kivis ja kribus ja Sinu rõõm lisaks teeb teisedki õnnelikuks :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. peaks sinna minna tõhusama mööbli tekitama :)

   Kustuta
 5. Veetsin ka eile oma kivilas kvaliteetaega. Ikka tere, kuidas käsi käib, oh, teile on lehed pähe sadanud ja lubage ma võtan ära selle umbrohu te kylje alt, nii on ju parem jne jne. Aga asukaid on mitusada. Kolm tundi läks.:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul sama :) Kivilas nokitsemine on tõepoolest kvaliteetaeg :) Siin sügis veel ei mängi ja tunnid lendavad.

   Kustuta
 6. Njaaa, mul käis juba möödunud aastal kiiks ära ja praegu ma juba muretsen, et kas see teerada ikka sai piisavalt lai, et seal keset peenart end kribulate ette tundideks istuma seada. No õnneks vaatlemiseks võib ka keldrilaele kõhuli visata. :D
  Sinu nunnumudru on ikka tõesti rikkalik.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused