väike vahejutt kivilast

Pärast kopatöid on kivila ümbruses veel palju tööd ja kivila II poole parempoolne "katus" on ka lahendamata. Ma küll tean, mida ma siin teha tahan, aga sellega pole kiiret. Üks kiviplaan on mul veel ... :)
Tänase seisuga on taimedel siin hea. Ma olen oma tööga rahul.

Pronksjas kõrreline, mis on esiplaanil pärineb Tartu Botaanikaaia püsikute päevalt, neil kasvab, ma loodan, et minu juures ka koduneb. Lubage esitleda - Carex tenuiculmis
Siin ma ajasin veidi väiksemaid kive püsti, et ruumilist muljet tekitada ja ühtlasi  rotirada blokeerida.
Nüüd on selline lugu, et kivila ühte kaadrisse mahutamiseks peab kaugemale minema :) muidu ei jää otsad peale.
Uus mägisibula hübriid - Sempervivum `Ticno`. Valisin õitseva, sest neid oli kaks ja tundus perenaise suhtes ebaõiglane õiteta pott valida. Tütarsibulad on õnneks olemas. Olen selle mägisibula üle väga rõõmus, sest see meenutab mulle allpool esitletud `Oreade´t. Kui seemned peaksid valmis saama, siis kindlasti proovin külvata ka.

roosakas hõberohi, Corynephorus canescens
Korea nulg `Green carpet`kasvab tänavu hästi, imekaunilt roheline ja juurdekasv on silmnähtav. Jah, ma kavatsengi sel laiutada lasta, ta ongi sellepärast allapoole istutet, et oleks ruumi.

Sügisene emajuur õitseb kivilas ja saunaväljal ka.
Chasmanthium latifolium laialehine haikhein `River mist` on see udupeen roosade pähikutega kõrreline, mille ma eelmisel suvel Ellamaa aiapäevadelt tõin. Talvitus ja elab :)
Jovibarba heuffelii `Oreade`t vaatasin ma juba kevadel, et mis moel see mägisibul laieneda kavatseb? Kasvab lihtsalt laiaks või? Aga vaat hoopis niimoodi paljuneb nagu saladus :D

Pulsatilla ? mitte turkmenistanica :( luhtunud tellimus
Mägisibuljas kukehari, mille sain Riho Teraselt hakkas minu meelehärmiks õitsema, aga sellest taimest teen eraldi pildirea, sest see muundumine on ikka ülilahe ja sellist õitevärvi ma küll ei osanud oodata. Siin pildil alles hakkab puhkema.

S.`Oddity`on teadagi mu lemmik ja paljuneb hästi, nüüd sügisel jagasin sõbrale ka  mõned, saagu neid palju :)

Kolisin tundmatu kaljukadaka kivila II poolde, kus suured kivid ja nagu Maria märkis, see oleks seal nagu kogu aeg olnud. Igal juhul võib ta seal laiutada nii palju kui tahab, ruumi on.

Vaatasin eelmise aasta pilte ja armsalt naljakad olid :) need vaated. Okaspuud kasvavad ruttu. Järgmisel hooajal hakkan juba mände pügama, siis on nad juba kohanenud ka.
Mägisibulate nimekiri ulatub juba üle saja ja ma ei jõua end ära kiruda, et ma eelmisel sügisel osa silte välja kakkusin ja fotokaardi tegin. Nüüd on veel 10 sorti vaja üles leida, aga nad ju muudavad nii värvi kui kuju :) ja pildi peal on kivid nii sarnased.

Uut osa ma jooksu pealt taimestama ei hakka ja mingi ruum peab uueks hooajaks ka jääma.
Assa, mulle meeldib, aga ausalt öelda on algusest peale meeldinud, ka siis kui siin polnud peale prügimägede suurt midagi :D Nüüd juba natuke on.

Kommentaarid

 1. Anonüümne04 august, 2015

  Mis imeilus roosa lauk on eelviimasel pildil, õitseb nii hilja?maurus

  VastaKustuta
 2. Longus lauk, tuntud ka kui mõisniku lauk :)

  VastaKustuta
 3. Peab ikka millalgi su kiviimesid vaatama tulema. Ma olen siiamaani seisukohal, et ma pole Su aias käinud. Noh, kohal ma ükskord ju olin, aga põrgulikult valutav selg välistas kallakutel kõndimise ja nii ma ei näinudki midagi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. me peaksime seda vastastikku tegema, sest mina pole sinu juurde kuidagi veel jõudnud :)

   Kustuta
 4. Need kaks on Sul Heuffelii liivsibula sordid. Nüüd on nad küll ka nimetatud Sempervivum'iks (Sempervivum heufelii), kuid mõned aastad tagasi olid veel Jovibarba heuffelii. Need ei anna tütartaimi, vaid jagunevad südamikust, mõned kaheks, mõned enamaks. Seetõttu aeglase paljunemisega ja võrreldes mägisibulatega, oluliselt kallimad (välisturgudel).
  Aga kivila on vägev!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Jah Tistou, mul oleks vaja sinuga kogemusi vahetada :) Ma küll ei tea, milliseid minu kogemusi sa vajada võiksid :D

   Need kohad, kus ma seni olen tellinud müüvadki kui lihtsalt S. `nimi`
   va mõned üksikud ja neid võibki minu kivilas sõrmedel üles lugeda. Üks huvitav S h on `Cameo`, hakkas ka tänavu minu suureks rõõmuks paljunema. Kui nüüd asuda täpsemalt uurima, saab mõne puhul kätte ka aretaja jne. Ma loodan sellega talvel tegeleda. Suvi on ju puhas tegusõna :)

   Kustuta
 5. Mulle ka meeldib. On meeldinud algusest peale, ka siis kui veel prügihunnikud olid :)
  Aga hüpe on tohutu (Y)

  VastaKustuta
 6. Ma pean saama, kohe ja praegu ja ruttu ja...su aeda ikka. Loodan, et saan ka :D

  VastaKustuta
 7. Muutumise eri ühe suvega. Võimas.:)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused