Sempervivum `Kiara` ja `Tambora `

Mägisibulad. Alustagem kahest hübriidist, mis on teiste hulgas kergesti eristuvad. Siin kirjeldet ja esitet mägisibulad kasvavad minu kivilas ja nagu teada oleneb värvumine päeva pikkusest, valgusoludest, pinnase ph-st ja temperatuuridest. Kivilas on hommikul poolvari, lõunapäike, siis kerge poolvari ja õhtupäike tund, poolteist enne loojangut. Värvid muutuvad ja mõned hübriidid, mis on tellitud just nende värvuse pärast on minu kivilas hoopis teist nägu läinud. Minugi fotodel esineb värvimoonutusi, seda on näha taustakivist, aga see varieeruvus ei ole nii suur. Hooaja edenedes lisan pilte, et saaks ringi peale.
märtsi lõpp 2015august 2014
Sempervivum `Kiara`
Volkmar Shara, 1998
Saksamaa
  7-10 cm
Laieneb jõudsalt. Õitses tänavu. Jäi rotirajale, tõstsin osa ümber.

juuni 2015
august 2015

Sempervivum `Tambora`
Martin Haberer, 1984
Saksamaa
aprill 2015

mai 2015
juuni 2015
juuli 2015
august 2015Kommentaarid

 1. Väga uhke ülevaade. See hakkab olema raudselt minu lemmikrubriik.:)

  VastaKustuta
 2. Hea ülevaade,mulle üldiselt ülevaated meeldivad.Jälle üks nakatumise koht!!!

  VastaKustuta
 3. Mulle endale ka meeldib seda muutumist jälgida, kõigi mägisibulate puhul nii suuri erinevusi pole, aga ka kasvamine ja laienemine on huvitav. Pildistamisega peab ka järjekindel olema. No ja pildid võiks parema kvaliteediga ka olla, arenemisruumi on. Väga huvitav oleks näha, kuidas need mägisibulad teiste kivilates edenevad ja kas värvumine on teine.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. leidsin ühe laheda koha, osad nimed on seal meie omadest olemas, aga...neid värve oli isegi rohkem kui ma loota olen julenud. http://sempervivoscope.olympe.in/

   Kustuta
 4. Oleks küll huvitav neid erinevates aedades näha, aga siis läheks veidi igavaks. Kõikjal üks ja sama :D

  VastaKustuta
 5. Selline korralik ülevaade aitab õppida, ma ei tee neil praeguse seisuga veel küll suurt vahet aga vaatan pilte ja siis torman kivilasse võrdlema :D kui nimi juhuslikult tuttav ette tuleb :D :D :D

  VastaKustuta
 6. Nagu kameeleonid! Märkasin, et oled ühele ka diameetri juurde pannud - ma just eile otsisin, et millised sordid kasvavad kõige suurema diameetriga, oleks muidugi pidanud listi tegema, aga selleni ei jõudnud. Võib olla talvel otsin edasi. Mu uude killustikupeenrasse kaktuse ja tääkliilia seltsi kuluks üks kopsakam ära.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. jah, ma võiks omasid hakata mõõtma küll, mulle tundub, et need, mis potiga müügiks, saavad väikese väetise laksu ka, sõltub, kellelt ostad. No ja mõnes kohas peavad ju potis päris kaua püsima.
   Ükshaaval saadud sibulikel läheb veidi aega kui oma mõõte näitama hakkavad. Ahto juures käik ehmatas mu virgeks ja vaatasin oma okaspuid ka selle pilguga, et nüüd me mõõdame teid ära. :)

   Kustuta
 7. Mäletan et mõne aasta eest imetlesin Tartu botaanikaaia hoovis mägisibula kaste, kõigis suured jurakad asunikud sees. Kõige suurem oli äkki Taara - A. Hannusti sort. Ka teisi tema sorte oli seal.

  VastaKustuta
 8. No ma lähen vaatan siis ka oma 'Kiara' üle, kuidas ta hetkel paistab! :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused