heleenium

Sügisheleenium kasvab mu ema aias, sestap pidin minagi nad saama. Nostalgia.
Aedheleeniumite sortidest kasvab `Red Army`, `Moerhem Beauty`, `Double Trouble`, Tie Dye`, `Baudierktor Linne`, `Ruby Tuesday`ning eelmisel aastal Tartu turult (sic!) ostetud madalakasvuline (50 cm) tume, õite avanedes tume, veinipunane sort, mille nime ma ei tea ja müüja ka ei teadnud. Läheb kirja kui aedheleenium. Võib olla ühel ilusal päeval oskab keegi öelda, kellega tegu. Väga optimistlik ma pole, sest säralille sordiaretus töötab sajaga.Kasvavad nad kõige rammusama koha peal ja sügisel peaks tokid maasse lööma, et veidi ümber istutada - kõrgused on veidi sassis. Massilist laienemist pole ma täheldanud ja kevadel tundusid vägagi niraka moega. Abi oli Futu nõuandest neid sügisel veidi mullata. Kui kunagi saab teoks ka unistuste lainetus, siis seda mitmemõõtmelist taimegruppi läheb hädasti tarvis. Kimalastele sobib, nad tukuvad õite otsas külmadeni välja.


Kommentaarid

 1. Ilusad! Ma ei saa aru, miks meil neid peaaegu, et polegi. Paar sorti ei tule ju arvesse.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Sul on nagunii need kõikse paremad sordid :)

   Kustuta
 2. Ja mul pole mitte ainsamatki. Aga nad on toredad nupsikud!

  VastaKustuta
 3. Mul on ka vähe ja nad eriti ei edena ka :( aga võiks olla palju rohkem, see 3. pildi hellenium ? väga tore värv ja õhtupäike sobib neile ka väga :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. see kolmas ongi mu turutulnukas :) Jõudsalt laieneb ilmselt liik, sügisheleenium, sordid lähevad visamalt. Kõiki ma pildile ei saanudki, see päikese värk ja minu pildistamise oskused.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused