Ellamaa aianduspäevad 2015

Hydrangea paniculata `Great Star`
Kuna meil on juuli ja august kohad vahetanud, siis loob see teatud koguses segadust, hommikud ja õhtud on august, mis august, keskpäev...on nagu igavene juuli.

Augustit ma ootasin ja Ellamaa aianduspäevi ka.
Ilm oli ilus ja taevas kõrge. Teele asusime varahommikul ja kohale jõudsime õigeaegselt. Koorem sai kiiresti maha, see on alati hästi organiseeritud või mis ei oleks :) Mul hakkab ka teatud vilumus tekkima :)  Aianduspäevade köögipool töötab nagu hästiõlitet masinavärk. Mulle meeldib see esimese päeva tempo, esimene uudistamise ring, millega on kiire, sest taimed vaja nii paigutada, et miski varjule ei jääks ja kõik oleks esitletud. Siis algabki kõige kiirem osa hommikust, mis kestab umbes kella kahe-kolmeni ja vahepeal tuuakse meile kohvi ja süüa, meie eest kannab hoolt meie piloot. :) , siis tuleb veidi laisem hetk ja külastajaid käib pahvakutena. Õhtul saab arboreetumisse uitama minna.
See on minu puhkus.


Järgmise pildi esiplaanil on villane nõianõges `Big Ears`. Seda sorti olen oma aeda tahtnud, sest villase nõianõgese särav hall on väga kaunis. Minu jaoks oli miinuseks liigi elektriroosad õied, sordil neid pole, lõpuks ometi, ei pea kusagilt tellima hakkama. Sel aastal tekitas mõõdukat elevust Delphiniumi uued topeltõielised sordid. Ema rõõmuks ostsin paar tükki. Laupäeva pärastlõunal oleks saanud neid juba topelthinnaga ära müüa :), sest kaupmehel olid need otsa saanud.


Kõrrelisi oli ilusaid ja Helga aed pakkus muuhulgas huvitavaid Saxifragasid, nt Saxifraga cortusifolia `Wada`. Meil olid üldse toredad platsinaabrid, Valgehanso ka  kohe kõrval ja lätlased pakkusid meile hommikul sellist kohvi, mis oleks mu juuksed äärepealt sirgeks lükanud. Ja mina arvasin, et minu tavapärane  hommikukohvi on kange !

Suurendasin oma sõstarde valikut ja poolakatelt ostsin paar okaspuud endale ja ühe sõbrale ja ühe kauni lehtpuu ja peoga ainurooga jm kõrrelisi. Järvselja koormast rändas minu koju minu esimene tähtmagnoolia ja igatsetud värd-nõiapuu `Diane`ja kõiksugu põnevat nassvärki. Nurga müügiplatsilt kaks ilusat Tsuga canadensise sorti ja mõned väikesed salataimed ning kolm nimetust mägisibulaid. Naabrinaistelt sabadikke - kassisabasid jm. Riho Teraselt mitmed kellukad ja `Roosa tibi`:) ja ..., aga sellest mõnes kivila postituses.

Selle aasta uuenduseks oli väliplatsi Outlet. Viimase kiituseks peab ütlema, et hästi liigendet ja ülevaatlik, lihtne valida. Meie tegime hommikuse jalutuskäigu ja õhtuse


Faraon

Pinus strobus `Tiny Curls`Kaks toredat päeva heas seltskonnas, olen tänulik, tore oli!

Kommentaarid

 1. Kindlasti oli väga tore. Nats nagu kadestan, aga kui neid potirivisid, eriti puid-põõsaid vaatan, siis ei kadesta ka. Segi oleks võinud vist minna :)

  VastaKustuta
 2. Oh, piltidelt tunduvad need potirivid alati pikemad ja huvitavamad :), kui tegelikult kohapeal olles.
  Nurgal imetlen ma kõige rohkem seda meeletut tööd, mis seal on suudetud ära teha soise ja võsastunud metsaaluse muutmisel praegu vist Eesti parimaks dendropargiks.

  VastaKustuta
 3. Jah, tööd on seal kindlasti palju ja aastaringselt. Aga kui hobi on töö ja töö on hobi, siis...Kui paljud inimesed saavad endale lubada töökohta, mis on ühtlasi ka nende hobi ja huviala?

  VastaKustuta
 4. Et siis selline tore aeg olnud. Ja need igasugu tegelased, oeh. Imetlen sinu ja sinusuguste :) tõelist süvenemist.

  VastaKustuta
 5. Ma käisin seal ikka juba nii ammu, kõik on muutunud. Järgmine aasta kindlasti :) ja tore, et sul oli tore :D

  VastaKustuta
 6. Jah, segi läks seal tõepoolest. Aga nii tore oli kohtuda!

  VastaKustuta
 7. Mina oma nelja aastase aiaga :) kiusatusi oli palju ja oleks ka palju taskukohast valida :) aga õnneks pole enam ruumiga laiata. Oleks veel 1 hektar, teeksin pargi. Ehh, peabki suuremalt unistama hakkama :)
  Eriti hästi töötab see, kui huvitavat taime näidispeenras näha kogu selle ilus. Püsikutega pole ju nii lugu, aga okaspuid ja lehtpuid ning põõsaid oli valikus palju.

  VastaKustuta
 8. ja muidugi tegi päevad toredamaks igat sorti emblemised :D ja kohtumised.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused