aprilli keskpaik

Eile pärastlõunal müristas ja kui ma koju jõudsin oli rahet/lund sadanud. Linnas vaheldus päike pilvisusega ja küllap koduski, sest suurem osa sademetest oli juba ära sulanud. Tuuline nagu juba teist nädalat järjest ühepäevase pausiga. Mõnel õhtul jõuab see puhumine vaibuda, kolmapäeva õhtul oli nii raske tuppa minna, sest loojangu ajaks jäi tuul vagusi ning õues oli mõnus. Kuldnokad lasid laurujoru ja mul tööd pooleli. Lõpetasin kell üheksa.
Taevas aga pakub võimsaid vaateid nagu sügisel.Jahe kevad. Kui tuuled kõrvale jätta, siis polegi nii paha, niiduhooaeg algab tavapärasel ajal no ja sääski ka pole veel :)


Alpi kuslapuu on endiselt pisike, tal võtab kasvamine tublisti aega.

pärnvaher, Acer tegmentosum Eelmisel kevadel ma ei pannud tähelegi kui lahe tema lehtede tulek on, päris hästi petab ära - oleks nagu pajuurvad.Söödavad kuslapuud on juba ammu lehes, eile vaatasin, et kas tõepoolest kavatsevad õitsema hakata?! Mis seal imestada muidugi, jaanipäevaks peavad marjad ju valmis olema. Neid on kahte sorti, ma pole nendega veel põhjalikumalt tegelenud, et las kohanevad. Marju olen küll saanud, mulle meeldivad.


südjas aktiniidia
Karulaugud on otsad maa seest välja ajanud. Eelmisel hooajal poetasin neid eri kohtadesse nulgude alla, et jaguks salatisse ja sõpradele. Naati võib ju kiita kui varast söögikraami, ma proovisin, no ei maitse mulle see kraam :)

Minu tundmatu võhk, kes sai ostetud kui ameerika kevadvõhk,  on ka juba nädalajagu maa seest väljas.

Mai lõpuks peaks ta õitsema nii

augustis lõpetama nii


Ameerika kevadvõhk on kollasemate õitega ja mingeid täppe ka lehel pole. Ma peaksin ühe jupi istutama tiigi kaldale, seal on ehk päikest rohkem, äkki värvub?! Sellest taimegrupist ei tea ma suurt midagi ja need kõrgemad võhad mind pole veel ära tinistanud, aga see väike hakkab mulle üha rohkem meeldima. Ei mingit kisa-kära peenra peal, vaikselt tuleb ja värviliselt läheb. 

Turbapeenras on üks kolmiklill end välja ajanud, nagu vara oleks ja turbapeenras peaks ometigi külmem olema kui mujal aias.


Elle toodud talvised lumekupud said `Dundanga`alla istutatud. Tegid kolmanda õienupu veel ja saagu neid palju :)

Nupurida võiks jätkata :) Tuvastasin ka mõne krookuse. Ema tõi peoga sibulaid 2 aastat tagasi. Polnudki rottide nahka läinud.
Nädalavahetus võiks vahelduseks tuuletu olla.

Kommentaarid

 1. tegelikult võiks kohe tükk aega tuuletu olla, on juba puhunud küll ja natuke võiks vunki ka juurde tulla, igav on kui eriti midagi ei juhtu. Kolmiklilli on minulgi mõned juba kasvuhoos, need ei tule kõik ühel ajal ja see, kus sul on tehtud, on hästi tehtud ja ilus ja väga ilus. Mulle endiselt meeldivad alustavad ja lõpetanud peenrad vist kõige rohkem :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tuuleta oleks suur saavutus ja nüüd on mul ettevalmistavaid töölõike juurde tulnud, nii et suurt sooja polegi kohe vaja :)

   Ma pelgasin, et kolmiklilled mul ei kasva. Turbapeenras tegutseb miski tüüp, kes lõksu ei lähe. Ehk läheb õnneks.

   Kustuta
 2. Aed toimetab vaatamata ilmale.
  Kolmiklillede hulgas on väga varaseid ja väga uniseid :)
  Ameerika kevadvõha asemel peaks Sul kasvama tähniline aarum

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vaatasin, et võiks olla küll. Hea, kui taimel ometi nimi ka, päris sümpaatne teine.
   Aed toimetab jah, vaatamata jahedusele päris jõudsalt.

   Kustuta
 3. Kui naati korjata lehekestena, mis veel avanenud pole, ja siis koos fetaga pirukasse pista, on päris hää! Aga nurmenukk mu meelest küll süüa ei sünni, olgu leht nii noor kui tahes. Ikka on ebameeldivalt mõru.

  VastaKustuta
 4. Kommentaariks ühele teisele postitusele. Minu arust on kirgaslillede taevast peegeldav sinine aias asendamatu ja metsa all võiks nad kasvada täiesti naturaliseerunult :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused