aprilli esimene nädal on vana tellise nägu

Aprill nagu iga teinegi, ainult tiigis on veetase üle aastate kõrgeim. Aed oleks nagu kass, kes hüppeks valmistub. Vähesed sibullilled on otsad välja ajanud, hispaania ebahüatsint, liiliad, kirju püvilill ja mõned karulaugu otsad. Kivilas mihhailovski püvilill.
Käisime Järvseljal, hooaega avamas ja meistrilt õppimas. Okaspuude pookimist.Täna tegin kodus esimese o-pookimise. Nüüd hoian pöialt, et kasvama läheks, aga kuidas iganes ka läheb, viimaseks korraks see ei jää, sest see on üks lõpmata põnev maailm.
Pildil on isevärki oksaga harilik kuusk. Kas on lihtsalt mingi häda või on mulle tõepoolest erimoks kasvatatud, näitab aeg.


Okaspuude pungad on ka juba kuidas kusagil, sirmokas on küll alles unine. Euroopa lehised pungitavad, esimene soe päästab ilmselt toomingalehed lahti, need on juba üsna viimase peal. Kuldnokad on kohal. Eelmisel kevadel vilistasid nad meie linnumajad välja ja kolisid vana õunapuu tüvesse, sealsel korteril oli mitu väljapääsu. Näis, kuis tänavu.
Kivila tarbeks on mõned meetrid puhtaks tehtud. Töö on mõistagi pooleli, aga mõned okkalised vajavad kohta ja selle nimel tasub end liigutada.


Mõned kivid paigas, mõned ootel. Jõudumööda, nii nagu maa seest kätte saan. Põhiline aur läheb muidugi tellise- ja lubjapuru koristamisele, mis kivide kaevandamisega kaasneb. Kui see kõik on ükskord tehtud, siis läheb mõnda aega enne, kui ma vanu telliseid sooja pilguga vaatama hakkan. Uuendasime käruparki.  Vanale kärule uus ratas, mis on üks igavene sahmerdamine. Mõnikord tundub, et lihtsam on uus käru osta, kui õige ratas leida. Ilma selleta ei kujuta seda elu siin ettegi. No traktor oleks ka tore, järekäruga :)Kevadpühade ilm oli tavakohaselt jõle. Ilmateade pidas paika. Täna pärastlõunal tuli päike välja ja riivas soojalt mu nägu ja siis tuli sahmak vihma ja siis jälle päike.

Kommentaarid

 1. Okaspuude pookimine hakkab kuidagi elulise tähtsusega oskuseks muutuma :D no sel nädalal teeb kass vast oma hüppe ära :D ja tööinimestest aednikel võiks nädalavahetus nüüd ilmselt sügiseni kesta :D

  VastaKustuta
 2. Kunagi me käisime kahekesi AMS kursustel pookimist õppimas, peaks vist oskusi värskendama hakkama
  Traktor oleks Sulle küll tore asi. Järelkäruga :)
  Eks AED teab ise, millal see kõige õigem ärkamise aeg on.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. teil on see kogemus nagunii näppude sees ja pole vajagi midagi värskendada :)

   Kustuta
 3. Kuidas küll Sul seal kõige selle vihma ja lörtsiga veel õnnestub ehitada, ma ei mõista! Ilm nöögib, eriti töörahvast!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Nöögib jah :) aga pole valikut ja ma olen juba üsna osav ilmastiku ignoreerimisel. Toast vaadates on asi alati hullem :)

   Kustuta
 4. Kärudele saime eelmine kevad uued rattad Laagri Maksimarketi ehituspoest (mis ta nimi nüüd uuemal ajal on?Bauhof?).

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Me saime ka lõpuks, aga nad näikse nagu igal aastal uued mudelid müüki võtvat ja siis on rattad ka ajast ja arust.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused