pikka lina tänavu ei saa, aga tubli rätikujagu vast ikka saab :)

Vastlapäev. Miinus 11, (ei ole võimalik) ja krõbe tuul. Liugu? Ikka saab, näiteks kui sauna juurest hoogu võtta ja kivila juurest alla. Kui uisud alla panna, saaks teha pool poognat, sellist lühikest ja pisut kikivarvul.  Siia see lumi ongi kogunenud. Veesilm kohe omast käest võtta.Kivila on paljas, aga parem jää seal, kus see on kui jäise kihina taimede peal.  Mägisibulad on kõik kokku tõmbunud ja esmapilgul üsna ühte värvi. Ühte püüdsin eriti hoolikalt pildile saada, aga tühjagi - sõrmed külmast kanged, mis siin ikka kaamerat väristada.
Kaktused on vähem kortsus kui ma arvasin ja igihaljas võilill on ikka veel elus!

Kus mul siis lumi on? Põllul ja õunapuude vahel lohkudes, seal on kohe priskesti. Veidi lohuaias ka. Nõiapuu ei kavatsegi veel õitsema minna ja üldse, aias ei kõssa keegi, ei mingeid otsakesi ega pungakesi. Mina olen ainuke rahutu siin aias.Saunaväli on lumeta, kohati jääs. Kas tulevad tuttavad ette :)Eks haudun siis edasi. Pilte sirvides hakkas mulle see astangute süsteem järjest rohkem meeldima. Lõunalohu varjukülgedel võiks seda edukalt rakendada. Üks müürijupp lammutada, sealt saab kive.
Paistab, et septiku asukoha saime teoreetiliselt paika ja siis veel see majandustee painab mind juba pikemat aega. Mul oleks juba ohtralt täitematerjali sinna panna. Kivilasse on veel killustikku vaja. Kevadeks. Savimaja konsultatsiooni saaks ehk juba nädala või kahe pärast korraldada, natuke soojem võiks õues olla. Sõbrad, ma tean, et talgukalender on täis, aga kui õige hakkaks savimaja kohendama :D ? Soojas septembris? Hooaja kalender on juba nii täis kirjutet nagu ontliku neiu tantsukaart.Kommentaarid

 1. Lumi on tõesti päikesepaistelistelt aladelt kadunud.Kuid lund lagedal tundub meil rohkem olevat kui Sinu valdustel! Minuni see kevadrahutus veel jõudnud ei ole,vaatan ja naudin olemasolevat.
  Kui plaanid talguid,siis kiirusta kuupäevade avalikustamisega.Selle aiahooaja kalender (maist-oktoobrini)on ka minul sel aastal väga tihe.Viskasin pilgu korraks oma septembrikuule ja ainsa sobiliku päeva leidsin s.o. 5 september,kui mina saaksin tulla.See ainus vaba nädalavahetuse päev.Ja ausalt öeldes ka ainuke vaba nädal 1-5 sept.Kuid augustikuu on minul kõige sobivam-seal enamus nädalavahetused vabad v.a 16.aug.-kokkutulek.

  VastaKustuta
 2. Septembris oleks ju päris mõnus kokku saada, aga lepi Togramiga kuupäevades kokku, tema pidi ju lõkkepäeva tegema :) Kalender on pilgeni täis, päriselt. Tublid oleme :D
  Mul on kõik mägisibulikud veel lumes.

  VastaKustuta
 3. september, eriti esimene ots oleks vist igati hää, Ülol puhkusejupp jälle käsil :) a mulle tudub, et me võiksime terve hooaja otsast lõpuni talgutega täita, mul oleks keset suve vaja nt meestetalgud teha ;D aga mis liig, see liig :D

  VastaKustuta
 4. Võtan talguplaanid maha. Seda tööd tuleb teha väiksema grupiga ja kindlasti peab olema kohal mõni savimaja meister. Uurin veel asja. Kui ka selline töö tekib, siis on see pigem huvitav õppimise kogemus, savimaja taastamine on suur töö.

  Talguid on sel hooajal tõepoolest palju, lisaks kokkutulek ja aiaüritused, vaatame, kui palju ja kuhu jõuab.

  VastaKustuta
 5. Kui krundil on savi võtmise võimalus, siis ma teeks kohe mitu savihoonet. Ega seda ei peagi kiiresti tegema. Meil oli ka savimaja unistus kunagi, aga juhtus nii, et me ikka ei kolinud edasi savisema koha peale ja nüüd on juba juured kõvasti maas.

  VastaKustuta
 6. Linnalised toimetamised ja Tartu maratonitamised pole mind pikalt maale lasknud. Ei tea kuidas lumeolud, kuidas mägisibulad ja teised. Eelmine aasta panin kannad 24. veebruar potti... aeg oleks tomatit külvama hakata... oh aiamõtteid! Pagana kiire on ainult kogu aeg.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused