15 päeva märtsini

Selline talv rikub nii ihu kui iseloomu. Miinus viis tundub äkitselt vastikult külm. Miinus viisteist tõmbaks hetkeks hinge kinni. Miinus kakskümmend on ilmselge eksootika. Ilm on vahelduv ja kaldub pigem soojakraadidesse. Veebruarikuu soojarekord +9 jäi minul registreerimata, vahepeal mahasadanud lund pildistasin küll. Päikeseta, sestap on pildid ka veidi udused. Märtsini on jäänud viisteist päeva.

Udukerad. Kõigepealt jäide ja siis lumi muutis okaspuud veidrateks keradeks.jaapani enelas

 Eks kevadel ole näha, mida selline "karastamine" taimedega teinud on. Sel nädalal kuulsin linnas rasvatihaseid, aga ikka korraks, tõsisemaks sitsikleiditamiseks pole veel läinud. Päike tõuseb 7.50 ja loojub 17.05

Täna saabusid Edromi ühistellimuse taimed. Nagu alati kvaliteetsed ja hoolikalt pakitud. Ma ei olnud ka kade poiss ja saatsin tänukirja teele. Sellist tööd tuleb tunnustada. Õhtul hakkan potistama, see on küll tore hetk. Hiljem tuleb hoolitseda selle eest, et neil oleks piisavalt valgust. Nii varaseid tellimusi pole ma varem teinud.
Siinkohal väike kevadtants :) , sest kauaks seda libakevadet ikka jagub, pühapäevaks lubati miinuskraade ja jama läheb edasi. Ma lihtsalt pole talvetõugu. Tahaks juba varavalges ärgata ja aias toimetada. Mõelda vaid, kõik need idud ja otsad ja lõhnad... tammdidammdidamm
Vahepealne kolepiltide aeg mind ka ei morjenda, me liigume ju kevade poole. Ikka niisuguses tempos, et esmaspäev, kolmapäev, reede :)

Kommentaarid

 1. Sul on ikka päris korralikke lumeolusid esinenud :) ja õnnelik inimene, sul on kolmapäevad ka :D, minu Edrom on imepisike, ometi rõõm seegi, tänan, et võtsid kõigi eest sahmerdada :)

  VastaKustuta
 2. :) vahel on isegi mõni neljapäev, eriti kui kolmapäev kogemata mööda läheb :) Edromi taimi oli igas mõõdus, kõige armsam oli Karini pisike okaspuu ja rodod olid ka ülilahedad. Nagu tittesid oleks jaganud:) Tore kogemus.

  VastaKustuta
 3. Midagi pole parata, veebruar on ikka traditsiooniliselt olnud korralik talvekuu. Tänavune kipub lihtsalt liiga vara aednikke äratama. Meil nii kõrget t ei olnud, maksimum +3C ja ohtralt lund.
  Tänukiri on asjakohane, uurisin eelmisel sügisel seda kataloogi, sortiment oli kordades suurem. Äkki prooviks...:D

  VastaKustuta
 4. :) Sinu piltidel paistab lumi ikkagi mõnus - taimedele parem kui lage maa... Tallinnas on pilt pigem nukker - jäätunud, paljas maa.. ei julge mõeldagi, kui paljud taimed sedasi kannatada saavad. Aga eks elu ongi selline - kevad toob õnneks alati ka nii palju rõõmu ja toimetusi, et kurvastusest saab ruttu üle :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. See on tänaseks kahjuks juba möödanik, pool on sulanud :)
   Õnneks on tõepoolest talved kõik nii erinevad, et kevadeks jääb üllatusi kuhjaga :) ja siis on juba selle üle hea meel, et talv on läbi

   Kustuta
 5. Külmast. Mina kui tuntud külmavares vaatan reisisarja "4 x 4 Tšukotka" umbes nagu õudusfilmi ja imestan iga kord, et mismoodi on elu üldse võimalik kui neil talvel on normaalse pehme ilmaga miinus 30 ja öösiti miinus 40-50. Kõige külmema koha külmarekord oli miinus 70. Vaatan ja mõtlen, meil on oma laiuskraadiga tegelikult ikka tohutult vedanud.:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. see kipub mul talvel meelest minema :)

   Kustuta
 6. Ehh, meie sitsikleidid rõkkavad juba täiel häälel vähemasti nädalapäevad. Just tunnike tagasi, kui raadio veel ei mänginud, kostis isegi kinnisest aknast sisse ära. Lund, seda nagu on ja ei ole ka.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. sitsikleidid on siia ka jõudnud või on minu kõrvad lõpuks avanenud :)

   Kustuta
 7. Norralased lubavad täna 14 päeva sula järgemööda! Kevad käes?

  VastaKustuta
 8. võiks tulla jah nüüd üks pikk sula ja jäädagi, aga seda on muidugi palju loota.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused