januaris spectabilis ;)

Pinus mugo `Sunshine`
Laenasin Futu kommentaari ja kohendasin selle ümber, et kui meil on valdavalt januaris vulgaris, siis eilse jaanuaritalgu auks nimetan jaanuari keskpaiga pidulikult  ümber -  januaris spectabilis. :)
Alates laupäevast on lõunaosariikides üks aednik rohkem ja sellest osa saamine sõprade seltsis oli ütlemata muhe ja mõnus.

Täna oli õues rohkesti valgust, kuigi vahepeal tibutas midagi. Pärastlõunal tuli päike välja. Soojakraade +2 nagu viimasel nädalal kombeks. Vali tuul, aga seda vist rohkem minu õue peal. Lumi on peaaegu sulanud. Siin-seal veel esineb. Lohuaia põhjakallakul ja savimaja taga. Mõni siiluke veel kusagil. Kivila on välja sulanud ja selle asukad on pealtnäha nagu novembris.Tegin tiiru, mis siin ikka nii väga targemat teha. Pliidipuid tegin nagu ikka ühest mitu. Kui külmad saabuvad, siis hea võtta. Talikülvi potid said õue. Järgmine külv tuleb märtsis, rohkem ei hakanud jändama. Avastasin õuejope taskust võrkiiriste sibulad, see läks küll nihu. Torkasin potti. Vaja nüüd õue viia. Ilmaolusid vaadates tundub, et jaanuar teeb sademetevaegust tasa. Tiigis on veetase juba päris kobe. Kuidas soe ligunemine taimedele mõjub, näeb kevadel. Mul on hea meel, et mu aed pole tasapinnaline, kusagilt see vesi ikka ära valgub, Sibulilli õnneks palju pole ja enamus neist on liivasemates kohtades nagu ka suurem osa kõrrelistest.


Jaanuarivaade on rohkem märtsi moodi, ainult et päikesepõletusi veel ei esine.


Vaatame, mis edasi saab.
P S linde on rohkem kui mullu. Tõstsin nende söögikoha kuusehekile lähemale ja rasvatihased on sellest sillas, neil nüüd ninaesine otse ukse ees :)

Kommentaarid

 1. hm, Su lumeolud on sarnased minu omadega, vähemalt pole ma ainus :) Januaris spectabilis kõlab hästi, see tore talguüritus oli nagu palsam hingele, no kohe igatepidi :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Lumi muudkui sulab jah. Vihma on ka mitu päeva tulnud ikka jaokaupa. Tänahommikune ilmateade lubas külmenemist ja lund ka. Näis, mis järjekorras.

   Laupäevane ettevõtmine andis hea energia ja ei väsi kordamast, et meil on ikka üks ütlemata mõnus punt ja meestega on meil ka vedanud :)

   Kustuta
 2. Tiigiga pildil oled tabanud imelised värvid.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui päike välja tuleb, siis on isegi võsa ilus :) Mõne aasta pärast on ehk okaspuid rohkem ja siis pilt rohelisem.

   Suur kaamera oli tühi, katsetasin telefoni. Pole vigagi.

   Kustuta
 3. Päikest pole meil jälle tükk aega nähtud, vihma küll. Ju siis see ilm meil nüüd seda lõunaosariikidesse kolinud aednikku taga nutab ;)

  VastaKustuta
 4. Isegi meie oleme varsti paljaks sulanud, jaanuar või asi :(
  Aga Su pildid on kogu sellele koledusele vaatamata ilusad:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Polegi väga kolepildid tõepoolest :)

   Kustuta
 5. No seda männikese päikesesära jagub ikka õige ohtralt. Nii nummi tegelane!
  Ja pagana kadedaks teeb, et sel üritusel osaleda ei saanud.

  VastaKustuta
 6. Lõunaosariikidesse pole ise paar nädalat saanud, aga arvan, et eks see lumepilt on enam vähem kõikjal ühesugune. Kuigi jah, siin pealinna all-linnas oli maa täna hommikul paljas aga seevastu Nõmmel päris kenake kiht ööga sadanud. Nõmmel on alati lumi, kui on lumi.

  VastaKustuta
 7. Kui päike paistab, siis on kohe kuidagi megaõilis olla. Nii harva on teda näha talvel. See on ikka uskumatu kuidas päikesepaiste suveks ära devalveerub ja vahel padupalavaga saab isegi siestat peetud, mis tähendab ju otsesõnu päikese eest põgenemist. Ohjah. Veebruaris hakkab teda rohkem olema. Tavaliselt on.

  VastaKustuta
 8. Ilus, kaunis, huvitav... on su jaanuariaed.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused