pühapäev, 19. oktoober 2014

no nüüd on paljas :)

Nädalavahetuse ilmaprognoos ei tõotanud midagi head, aga otsustasin, et eks ma õues vaatan, kuidas on, kas laseb toimetada. Mis siin ikka pirtsutada, nädala sees pole ju enam aega. Hommiku veetsin sahvris, sinna oli üht-teist kogunenud, kraamisin ja sortisin kuni varase lõunatunnini. Siis läksin aiatiirule, et mis alles, mis läinud.

Kased paljad, vahtrad paljad, lehed maas. Puusepad, tõstke kõrgele sarikad ...

Tiigikallas jäi sedapuhku veel koristamata.Ilmselt tuleb kevadel mõned püsikud siit ära kolida, sest pajud kasvavad mühinal. Nt üks mu lemmikutest - longus metsvits. Vereva vesikanepi jätan paika. Pajude all on veel igasuguseid tegelasi.

Ronisin natuke kõrgemale. Lohuaed on nüüd oktoobris juba kevadise moega, s t et külm on püsikud ära pruunistanud. Erandiks on pajulehine amsoonia, kelle õisi pole mina veel oma ihusilmaga näinud. Ei tea, kas talle oleks rohkem päikest vaja? Igatahes on ta ainuke, kes pole külmavõetud. Huvitav.


Lähemalt vaadates. Teise nurga altToolide taga on müürijupp, mille kõrvalt kaevamine on paras pingutus, sest pinnas on tellistega pikeeritud. Tellisepuru läheb sissesõidu tee äärde, aga selle transportimine jääb novembrisse, kui just muidugi lume alla ei jää. Oktoobri alguses sai veel meetrike ära puhastatud. Siia tulevad madalamad kõrrelised ja mõned okaspuu vormid. Kuldsõstra puhul mõtlen veel, tema kasvukoht on eelmise sügise juhuslik hädaistustus. Kuuserida oli 2012 aastal tihedam ja nirakam. Kolm kuuske istutasin ümber ja koristasin lepavõsa. Sel aastal hakkasid kuused juba oma ilu näitama.Mõned on nagu surematud


Tamme poolePoole päeva peal tuli päike välja ja siis oli juba istutamisest ja mulla vedamisest soe. Kuused said paika ja istutusaeg on tänavuseks hooajaks ehk äragi lõpetatud. Pühapäev oli vihmane ja kraadiklaas näitas vaid ühte soojakraadi. Osa vahtralehti sai kokku kraabitud ja kiht lõkkeaseme pinnast ümber paigutet.Saju tihendes kolisin kasvuhoonesse ja tegin seal platsi puhtaks. Õhtu lõpetasin tavakohase puudeveoga. Mulle meeldib kui argipäeval ei pea kuuri puude järele minema. ;)


4 kommentaari:

 1. Meil on kased poolpaljad, hõbevaher ja `Crimson King` ei mõtlegi veel lehti poetama hakata, esimene on isegi täiesti roheline.
  Otste kokkutõmbamise aega veel jagub.

  VastaKustuta
 2. Meil on lage, mõned tammed ainult veel kolletavad.

  VastaKustuta
 3. meil on ka selline poolpaljas olemine, suured vahtrad ja kased paljad, väiksemad puud põõsad mõned veel kobedad, täna oli supersoe ilm ja õhtul udu...ei tule veel talve :)

  VastaKustuta
 4. Hehee, viimasest pildist jäi mulje et vead iga nädalalõpp kottideviisi (kuuse)puid kuhugi :D

  VastaKustuta