õnnestunud koosseis

Mõne taimega läheb aega. Perekond Echinacea paigutamine valmistas mulle üksjagu peavalu. Eelmisel aastal olid seemikud ja sordid lootusetult sassi läinud.  Lisaks veel perekond Rudbeckia, kelle olin enda meelest kõik paraadpeenrasse kokku istutanud. Purpur siilkübar peab mu aias olema, sest ta on seal alati kasvanud :) Kimalaste pärast. Sortide suhtes aga olen üsna leige olnud, kuigi nende hulgas on imekauneid. Miskipärast meeldivad mulle lihtõielised, täidisõielisi imetlen teiste aedades.

Suuremate sabadike hulka kuulub mõistagi buddleia ja vaatamata sellele, et on igatepidi haraline tegelane, olen ta istutanud  nähtavasse kohta ja tänavu, kui põhiliik sai talvel veidi pihta ja alles jäid seemikud,  troonib üle teiste sort `Profusion White`. Üldse õitsevad buddleiad viisakamalt kui eelmisel suvel, ikka üksteise alla. Ma viitsin neid ikka veel tagasi lõigata. 

Purpur siilkübar sattus buddleiade ette ja vaatasin, et segasummasuvilana läheb kokku küll. Tänavune üllatus oli aga sort `Hot Lava`. Juba algus oli  huvitav. Nüüd läheb aiva tumedamaks.

Rudbeckia sai kõrvale toimetatud, ikka oma perekonna rüppe, paraadpeenrasse. Kollane, roosa, punane oli veidi üle võlli. 
 Juulis.

AugustisKommentaarid

 1. See Hot Lava pani mu südame põksuma. Mulle Su kirju-mirju meeldib, natuke üle võlli peab ka olema

  VastaKustuta
 2. no kui on lilleaed, siis looduses on ka lilled kirjumirjud, mets on ka vahel kirjumirju kuigi see pole lilleaed, looduslik ja loomulik ongi ajuti kirjumirju, vahel väga üle võlli ja vahel vähem :) väga korrastatud ja kaalutud, täpselt doseeritud värvide ja aktsentidega haljastus on urbaniseerunud ja minu meelest sobibki ainult avalikku ruumi

  VastaKustuta
 3. Ooo, ilus!
  Minu buddleia on ikka veel hädisevõitu.

  VastaKustuta
 4. Korvõielised on imelised, ja lahe on see, et nende peal palju liblikaid ja muid mutikaid lendab. Kuna Su aias laiuvad troopilised värvid ikka yle väga mitme ruutmeetri, siis pole nende kangus ja magusus sugugi paha, otse vastupidi!

  VastaKustuta
 5. Mulle meeldivad ka lihtõielised siilkübarad, need täidisõielised on sihukesed pintslid. Buddleia mul ilmselt sel aastal õitsema ei hakkagi, sooja aega oli liiga vähe, õhtud on siin juba väga külmad.

  VastaKustuta
 6. Ka minu lemmikud on vaid lihtõielised siilkübarad ja see `Hot Lava` tekitas mu südames jõnksu juba laivis. Toon-toonis ja samadest liikidest kirju-mirju on väga hea, sorts sinist sekka on kui kirss koogil.

  VastaKustuta
 7. Ma tahaksin ühel ilusal päeval mõnes teises aias "urban" aiakujundust proovida. Minu aed on oma eelduste poolest pigem metsik ja metsik :)
  ja kirgline. Päris huvitav on näha, kuhu ma edasi liigun.

  Aga Echinacea `Hot Lava`tüüpi sorte on vist rohkemgi, siilkübaratel on tänavu hea aasta ja sordid on kenasti laienenud. Muidu oota ja oota kahe õievarre järgi :) Nii et tulevikus saab ehk jagadagi. Huvitav kogemus, punasele on vahel raske kohta leida, sestap olen väga rahul. Mõnusa tunde tekitab kui neid koos õitsemas näha, villane naistenõges paremal annab hää rahuliku tausta.

  VastaKustuta
 8. Need kooslused on väga minu maitse järgi. Kaunid ja kütkestavad. Mulle võiks seda sirelilillat buddlejat paar pistoksa kuhugi väiksesse pott juurduma pista. ;-) Äkki õnnestub ta mul ta ka ükskord mõne rosetiga välja lunastada.

  VastaKustuta
 9. hot lava on tõesti väga erilise värviga!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused