Ellamaa XI aianduspäevad


Teele asusime ehk ärkasin kolme paiku öösel. Tartust startisime nelja paiku. Pikk sõit. Korralik koorem. Järvselja kõrgem taimepakkimise pilotaaž :) Laupäev möödus imekähku ja esimest korda vaatasin kella kahe paiku. Ilm oli ka traditsiooniline. Vihmasahmakas tuli alles õhtupoole ja teisel päeval kastis hooti, muidu päikseline. Meil oli sedapuhku korralik vihmavarustus kaasas, Tartus oli neljapäeva õhtu jahe ja vihmane. No ja muidugi ikka sellepärast, et suurem sadu ära hoida.


Tänavu oli puukoolide koosseis veidi muutunud. Hommikul tegin platsile tiiru peale. Kindel plaan oli sedapuhku viinamarja istikute ost ja uuest okaspuude valikust lootsin kivilasse lisa saada. Tõin koju kaks mägimänni vormi: `Sunshine`ja `Misty`ning ühe valge männi `Ontario`. Kivila äärestamiseks valisin Katrini soovitatud roomava kadaka `Ice Blue`. Kõrrelisi. Üks neist on veidi piiripealne (z 6), aga näeme.
Pähikud olid kreemikasroosad. Väga kehv kirjeldus muide. Kui aega saan, siis pildistan. Kivilasse mitu põnevat taime.


Kui ma korraldaksin aianduspäevi, siis teeksingi seda kas mais või augustis. Mais oleks veidi keerulisem, sest see on aednike jaoks ülikiire aeg, augusti keskpaik sobibki rohkem.  Kui ma Nurga puukooli arboreetumis ringi jalutasin mõtlesin, et tahaksin siia tulla mais ja tulla koos KSJ-ga. Sellel paigal on tervendav vägi. Põlispuud. Kooslused. Liigirikkus. Kõik, mida inimkäsi on lisanud on tehtud nii nagu oleks see alati siin olnud. Istumise kohti ehk lisaksin teeraja äärde, et oleks aega maha istuda ja kõige selle keskel jalgu kõlgutada ning nautida.

Tänavu pildistasin vähem, aga vaatasin rohkem :)

 
Ma ei ole hostadesse veel "kukkunud", aga selle hosta õis oli puhasvalge ja kordades ilusam kui pildil. Kollektsiooniaiast. Hosta `Diana Remembered`

Meie valikus oli ka väga kauneid kõrrelisi, kes Ellamaalt ei saanud, võiks Võhma Juurika peale mõtlema hakata.

Kodus ootas pahkluuni heinmuru, pilgeni täis veetünn ja tuhat tegemata tööd. Kulutatud aeg oli seda väärt, kaks päeva aiarahva hulgas mõjus nii nagu oleks nädalasel reisil käinud. Taimereisil.

Kommentaarid

 1. Nurga on tõest võrratu!Mina nautisin paar aastat tagasi sealset kooslust -väga hea auraga.
  Plaanisin ka kindlasti kevadist arboreetumi külastust,just rodode õitsemise ajal,aga siiani teostamata ja ei tea kas neil kevadel ta avatud üldse on.

  VastaKustuta
 2. Ma tean, mida Sa tunned :) Kõik need vanemad arboreetumid peatavad hingamise. Nurga oma on üks meie parimaid. Ja kogu sest taimehulluse ja -hullude melust saab tugeva energialaksu päris pikaks ajaks.

  VastaKustuta
 3. Nojaa, taimefänne seal oli. Tuvastasin ise ühe sellise suurema hostaleti juures olles: Vihma hakkas sadama, teised vudisid vihmavarju, mina tõmbasin vihmajope kapuutsi lihtsalt pähe ja rõõmustasin, et nüüd on hea lahe taimenimesid vaadata (enne oli rahvast igal pool ees ja läks veidi kitsaks)...ja mis ma näen, üks tädi kampsunis, vesi nina otsast alla sorisemas, vasakus käes kaks hostapotti ja otsib samuti vihma trotsides kolmandat:)...Welcome to club!:D

  VastaKustuta
 4. Väga tore oli siis ka nurgal läbi su piltide käia. On ikka tõeline pühendumine. Ja muidugi on vahva lugeda, kes kõik ikka jälle tee su koju leiavad :)

  VastaKustuta
 5. Tore ülevaade! Aitäh virtuaalekskursiooni eest!

  VastaKustuta
 6. sellest ajast kui mina seal käisin on palju muutunud, järgmised päevad tuleb kindlalt plaani võtta :)

  VastaKustuta
 7. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 8. Oh tegelikult toimusid seal ju loengud ja giidiga tuurid ja viktoriin ja avati vastselt valmis saanud muuseum käbinäituse ja fotode ja merikarpide väljapanekuga, pilte sai ka nii vähe tehtud. Kohal olid ju veel Enno talu ja Erika Mahov ja Riho Teras, Saare-Tõrvaaugu, Väino Eskla jne jne. Ülevaateks seda küll nimetada ei saa. Tasub külastada.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused