vihmapäev. kivila

Ometi on üks vihmapäev ka. Kahe nädala jooksul kastis korra kitsilt ja sel nädalal vedasin voolikud välja ja hakkasin hilisõhtuti kastma. See oli just sellise moega suvi nagu eelmisel aastal, et alustas uhkete vihmadega ja siis pandi kraanid kinni. Istutada enam ei saanud, sest mis ma istutan neid päikesele põletada. Mõõdukat sooja nüüd ka polnud, vast mõnel üksikul päeval. Muidu ikka üle +25. Tuulega. Vaatasin, kuidas pilved kerkisid ja siis edasi purjetasid. Eile, enne õhtust hoovihma sadas lausa nii, et teisel pool maanteed tuli valget vihma ja mul ei midagi. Mõtlesin siis, et olen vihmajumala ära pahandanud. Aga kui  hakkas kastma :) kohe pool tundi jutti. Tegin rõõmutantsu :)

Kivilasse istutasin uusi mägisibulaid ja mõned mägitähikud ootavad erilist kohta, sest nad on hellikud. Ootamatult on minu väikesed kivid väga suured ja ma pean pisikestele pesa tegema veidi väiksematest kividest.
Viigikaktus kasvatab pärast õitsemise lõpetamist tõepoolest uut lehte.
Lõhkusime KSJ-ga need kaks kändu välja, vaatamata sellele, et nad vaadet ei seganud. Asemele sai pandud hiiglasuur kivi, mis lõunalohu kallakust välja tuli. Kivi tahaks muidugi suuremaid naabreid ja ma pean end nüüd ohjeldama hakkama, et ma suure soojaga edasi ei rahmeldaks. Tulevikuplaan ongi paremal suuremaid kive kasutada ja kivila see külg suuremalt lahendada. Okaspuude vormide jaoks, sest siin saab lauspäikest vähem olema. Oivaline käru muide, saab igasugu nasvärki teisaldada. KSJ-i varandus :)

Võtsin välja th kukerpuud ja tagasi istutasin kaks. Üks jääb üle ja see läheb ehk Mare aeda. Tal oli põõsaid vaja.
Need valged lipikud tähistavad siis uuekesi. Pean paberil ka ära kaardistama, juhul kui linnud puhta töö teevad. Need sildikesed meeldivad lindudele. Lõpilik viimistlemine on tegemata, ootan vihmatesti tulemusi. Kivilat takseerides nii pildil kui fotodel olen enda jaoks selgeks saanud ka mõned kohad, mis on veidi nihkes ja vajavad täiendamist.  Seda veel öelda ei saa, et kivila oleks valmis. Hiiretest on ka alles töös. Selle raja peale ma esialgu ei istuta ja ei lisa katet ka, ootan ära.

Armeria pseudoarmeria `Ballerina Red`. Fantasilise värvitooniga, hillitsetud punane. Ei midagi leekivat.
Tuulelipp paremas nurgas on ajutine :) ei maksa kohkuda :) Õige hiireväristaja on nüüd raudtoru otsas ja kui puhub, siis kõriseb.

Ma võiksingi neid siia lisama jääda :)
aga lähen nüüd õue, vaja istutama hakata.

Kommentaarid

 1. Päris ilus koht juba! Nagu päris!

  VastaKustuta
 2. Kivila muutub järjest ägedamaks. Vaja oleks teda vist täiendama tulla ja uurida, kuhu Sa lõpuks välja purjetad

  Meil veepuudust pole, päris tihti saame oma sahmakad kätte :)

  VastaKustuta
 3. Sa mu meie, selle kivimüraka liigutamiseks kutsusite Kalevipoja appi? Vägev ala tõesti ja aina vägevamaks läheb...

  VastaKustuta
 4. läheb jah aina paremaks ja uudishimu hakkab vaevama, et kuidas reaalis :D

  VastaKustuta
 5. Nii tore. Oh Sul on sel põnev ja Sa ise nii tubli ja toimekas. See ballerina on mul ka ammu juba soovides, mu kruusapeenra taimestikus, mis koolis plaanina sai tehtud on ta kirjas,ootab kui kord aeg temani jõuab Olin ka lummatud tema mõnusast värvitoonist. Tore, et ta sinu juures kodus juba on. Ehk jõuab kord aega kui tohin/saan/võin sinu toredat aeda reaalis näha....

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused