suve süda, sabadikud ja päikeserattad


Aed üllatab. Astilbedel oli tänavu kehvem aasta, valged varased on ikka väga õievaesed, hilisemad aga õitsevad eriti rikkalikult. Leidsin erilise. Mul on olnud kahevärviline buddleia, aga kahevärvilist astilbet küll mitte. Tänavu siis on.

Sortidest. Ostsin tänavu arendsi astilbe sordi `Red Vision`ja see on täiesti lilla ju. Miks nad lillasid punaseks nimetavad, sellest ma aru ei saa. Buddleiaga sama lugu.
Kaugemalt vaaadates saab päris lahe astilbede kaar :)


Kui lähemalt uurida, siis tänavused kooslused peidavad igasuguseid sabadikke :) ja esimest korda üle mitme suve ei raatsi ma toredat kurereha tagasi lõigata, sest ta on ikka veel nii ilus.

Mõned on tulnud koos puudega, nt see sabadik hakkas halli nulu all kasvama ja läheb muudkui ilusamaks :)

Uue raja ots juba aimub. Miscanthus on ikka väga äge tegelane, kui teda rohkem on. Mul hea meel, et on kohanenud, kuigi varsti peab vist piirama hakkama või õigupoolest suunama.

Nüüd on paras koht päikeserataste juurde minna. Mõni on nii kõrge, et ma pildistama ei ulatu. Tänavu tõin aeda uue kareda päikesesilma `Summernight`.esilagu on vaid kaks õievart, aga küllap kosub.

Kare päikesesilm kuulub mu lemmikute hulka. Õitseb kaua, tuult ei karda ja kahjureid tal ka eriti pole.
Vaatan siit nurgast ka

uus teerada hakkab siit minema

Veel mõned sabadikud ja hüpe paraadpeenrasse. Liiliad õitsevad, aga neid ma täna ei näita. Neist saab kokkuvõtte siis, kui kõik õitsenud ja on selge, mis liilia kuhu lohistatud on. Muidugi mitte minu poolt.

Kommentaarid

 1. Ilus lopsakas suvi on tänavu vaatamata eelnevatele ilmatrikkidele, aiad lausa hõiskavad suurest päikeserõõmust.
  Sabadikud on alati ägedad. Oh, kõik muu ju ka.

  Kas Sa keerasid mõned pildid külili mõttega, et me teeme veel vähe igasugu sirutusi-painutusi? :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma olen väga rahul, et sa oled mu aialeksikoni sabadikud lisanud, sobib kohe väga hästi.
   Piltidega jahmisin ja lõpuks sai villand, irfanview näitab otse ja blogger keerab pikali ja siis ma keerasin tagasi ja siis keeras pilt pikali ja ma väsisin ära ja vaatasin pikali, et ah, väike võimlemine kulub ära jah :D

   Kustuta
 2. Teue syvi on meie omast ikka kaugel-kaugel ees. Mul kõik need asjandused teevad esimesi arglikke õiepungi ja mõni ei tee veel sedagi

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mingil ajahetkel jõuab suvi sipsniuhti kohale

   Kustuta
 3. Kummaline tõesti, ka mul osad astilbed streigivad, Ühel valgel pole ühtegi õievart, teisel vaid paar haledat kribalat püsti. Roosad on vitaalsemad ja pole lasknud ennast imelikest ilmadest loksutada.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kusjuures ma arvasin siiani, et need valged on vitaalsemad kui teised, aga tänavune toomingakülm tegi neile vist ära

   Kustuta
 4. ka minul enamus astilbesid õievaesemad kui tavaliselt aga kui kogu seda ilu on nii palju nagu Sul seal Peedimäel on, siis pole sest vist ka midagi ja see uus päikesesilma sort, mmm olgu ka tema sama tubli külvaja kui kirjulehine, sellel paneks ennast kohe järjekorda :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. võiks olla jah tubli külvaja, paljutõotav sort on. Kuidagi väga selgepiiriline

   Kustuta
 5. Mo poolest võivad astilbed täiesti olemata olla, aga igasugu sabadikud teevad mind kohe ära. So astilbed on sellegipoolest kaunid!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. kirest sabadike vastu saan hästi aru. Neid võiks rohkem olla :)

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused