oh, kobarpead, need kobarpead. tiigi kaldal ja kaugemal. tuustid ja pusad. täiendatud

I aasta uues kohas, järgmisel hooajal on siin juba ...


Puhkus. Roheline.

No ma pidin need kolm pilti lisama, kuriili kobarpea õitsemise algus on nagu müsteerium
Kommentaarid

 1. Millega sa neid muhke ja lohke nii ilusti niidad. Ja Su taimede lehed teevad kadedaks, terved ja ilusad. Mul panevad tigudehordid kõik püsikud varsti pintslisse. (Ettepaneku teod kokku korjata võtan vastu ainult koos vastava tööjõu eraldamisega, neid tigusid on tuhandeid. Tavalised ja viinamäeteod. )

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Niidutöö käib kilorite arvel :) tavalise niidumassinaga, ristik on hakanud vohama ja mättaid ja auke enam pole, nii uskumatu kui see ka pole.
   Tigudest. Ma oletan, et mul on lihtsalt nii noored alad alles, et teod matsutavad kusagil kaugemal. (seda metsikut on siin veel küll ja küll). Vahel ikka korjan neid vähemaks ka. Tiigi ääres nei dõnneks eriti pole. Kobarpeade kasvukohad on hea pinnasega, savi hoiab vett ja peal on eelmise aasta turbakiht.

   Kustuta
 2. Suured on uhked, aga las nad kasvada veel mõned aastad, siis Sa alles kukerpallitad ja püherdad :)

  Eelviimane vaade turbapeenralt kuslapuumajale on vägaväga hea. Ja see kaskede alla samuti, kodune ja turvaline.

  Aed, mis aed. Hoolitsetud, korrastatud, niidetud- viimane on juba rohkem kui pool aeda! Need mättad ja muud jubedused hakkavadki ununema, nii tore!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kusjuures vaatasin eile õhtul pilte ja selle peale koristasin täna kivihunniku, mis jäi hortensiate ette, ära. Tõmbasin keldrimäe ühele osale musta kile peale ja kivid sinna otsa - kile paigas ja ülevaade kividest ka, mida saab veel kasutada.

   Mulle endale meeldib väga see lauge vaade, see mõjub alati nii avaralt ja elavalt. Niitmine on end ära tasunud, pinnas ühtlasem. Päris naljakas mõelda, mis siin kunagi oli ja kui lootusetu see tundus :)

   Kustuta
 3. Mina jätsin niitmata - esiteks on meil põud ja teiseks polnud aega ehk tegelikult, loll, kes oma mitteviitsimisele põhjendust ei leia. Aga nüüd, Sinu ilusaid pilte vaadates, on kahju, et omal pole niidetud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma niidaks põuaga küll, siis oleks pikalt rahu majas :)

   Kustuta
 4. kobarpead on ühed ütlemata ilusad lilled :D pean enda omadele paremad paigad vist otsima, et need ikka täiega välja paistaks ja kui veel ameerikamaalt kõik need kirjumirjud kätte saaks :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Huvitav on see, et przevalski kobarpea, kes eelmisel suvel lasi oma lehed iga kuumema ilmaga lonti, on tänavu nii uhke ja üldse ei kortsuta lehtegi, ju siis peab maa sees ikka tagavara niiskus olema.

   Mu ema aias kasvasid nad alati hiiglaslikuks ja siis nägin Muhedike aias neid uhkeldamas ja lips läbi. Nüüd fännan neid ikka väga.

   Mis huvitavatest meerikamaa kirjumirjudest jutt käib? Kohe hakkas põnev :D

   Kustuta
  2. Huvitav, mulle ka ei näidanud va googel ligularia peale ühtegi kirjumirjut pilti...

   Kustuta
  3. Googeldage "ligularia variegata" või "farfugium variegata"

   Kustuta
 5. Mina pidin kobapeadest loobuma, sest kobarpea õitsemise ajal on ta kaetud kümnete liblikatega, mille peale kassid lolliks läksid. Peale neid jahte oli kobarpea nii katki, et tuli maha lõigata. Samal põhjusel loobusin ka aedvaagust. Nojah, ega mul ruumi ka väga poleks...:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Vot selle peale ei tulekski, et kassid ja liblikad. :)

   Kustuta
 6. Anonüümne24 juuli, 2014

  Mitte et ainult aed läheb järjest paremaks ja kaunimaks, aga ka su pildistamisoskus on väga palju edasi arenenud. Makrovõtted, nt.sellest samast kuriili kobarpeast, on väga head! Küllap head õpetajad ka olnud!
  Maurus

  VastaKustuta
 7. Õigel teel oled - suured vaated ja suured taimed. See uus õhupaviljon hetkel veel väga üksikuna seismas, mäelt pildil pealegi katusega silmapiirilt rippumas. Tekitad uue objekti vaatesse ning kohe selle ümbruse kujundamine probleemiks. Kuidas oleks roosiaiaga ;)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ole sa mureta, ma olen selle peale mõelnud. 1.saab see ehitis taimestatud ja teiseks on tema ühel küljel juba hortensiad, mis sellel pildil silma ei torka (neid on muide 5) veel. Paremalt poolt hakkab mööduma nn majandustee, mis on alles ideena. Pealgi kasvavad põllus uued õunapuud ja kaks maguskirssi, seda lagedust ei jätku kauaks ja kõike ei tahaks täis istutada. Roosipõldu ei tule, minu jaoks on rooside "tühiaeg" liiga pikk.

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused