no see teine juuli (nädal)

Vihm lõppes ära. Minu suured sajud läksid ilmselt tiiki, sest veetase püsib koos vetikatega. Nii ketserlik kui see ka pole, ma võtaks jälle ühe hoovihma. Ühe.  Kõik õitseb nagu oleks neil kuri kannul. Tahtsin Isehakanud Lillekasvatajale oma valgeid õisi ette näidata, aga mis lännu tuu lännu. Lõunalohu mannavaht võtab tuure üles.
Siberlased


Liiliatel näikse tänavu suvel mitte just kõige parem põli olevat. Vähemasti tuliliiliate varred hakkasid joonelt sügise märke näitama, lõikasin tagasi. Õitsenud on küll kenasti ja neid lisandub. Tundmatu, Abja Paluoja koduaiast. Olevat igivana liilia. Lõhna eile küll ei tuvastanud.Matilt saadud liiliad õitsevad ka juba, vaatamata sellele, et keegi on nende jalge alt läbi jooksnudEelmisel aastal tõin maja seina äärest ära liiliad ja arvasin, et tegu on tuliliiliaga, lihtsalt pinnas teine ja sellest siis ka erinevused, aga tänavune suvi näitas, et tegemist peaks olema mingi teise liiliaga, krookusliilia? Targad, ae !Need peaksid siis tuliliiliad olema. Pildi kvaliteet on nigelavõitu.

Muidu elu ja plaanid:

Haisvad silgud on ilmselt mullaks saanud, sest kõik kohad on jälle rotiradu täis. Eile tulin töölt ja olin üsna väsinud. Vaatepilt, mis aias avanes, oli esimese hooga masendav. (No teate küll, mis värvi on maailm kui puruväsinud oled. ) Mul kulus tervelt tund, et tekiks mingi tahe tegutseda. Jalgrajad olid rohus ja need ma ette võtsingi. Siis tegin veidi videopäevikut ja siis istusin ja pidasin plaani.1. huvitav, kas kivilas võiks töötada repellent, kui see kivide alumistele külgedele laiali hõõruda?
Näiteks hostasid istutades kasutasin kokkukorjatud tigusid (ma korjan neid kevadväetise leotise sisse), need haisesid hästi.  Otse juurte alla muidugi mitte, seal on pinnas priske liiv, haisuteod kaevasin sügavamale. Hostad on muide väga tänuväärsed tegelased - kui nad on suureks kasvanud, siis rotid teevad nende kohal ringi, sest otse ja üle ja alt nad ei suuda ilmselt kaevuda. Või ei viitsi.

2. lohuaed on jagatud kaheks ja see ei ole tegelikult see, mis mulle meeldiks. Jalgrada läheb otse kaseni ja sealt pööran siis nii nagu vaja vasakule või paremale. Rada peaks olema, sest kuidas sa muidu ikka saunaväljale edasi saad. Vaatasin mõnda aega ja uus käigurada oli juba olemas kohas, kus taimed kiduvad. Miscanthust saab lasta veel tahapoole laiutama ja tema kõrvalt läheks kergelt looklev rada, mis sobiks hästi kallaku kurvidega. Sest nii "voolavas" kohas ongi sirge häiriv ja liiga konkreetne. Jess!
Tee peale jäävad hostad saab istutada lõunalohku, kus neil on poolvari ja neid oleks siis hulgaliselt.

3. jääb üks vaba põõsa koht, solistile või koorilauljale, ma pole veel otsustanud. Mõte meeldib.

Nii et vahel on väsimusest kasu. :) Võib olla rottidest ka, sest istutasin nende raja pealt ära pisiputked, epimeediumid ja veel üks lehtpuukene saab teise koha. No kui nad käivad veesooni pidi. Valikut tegelikult ei ole, sest ma ei saa neid taimi sinna  jätta, juured jäävad paljaks ju.

Läänekülge ei ole kaks päeva jõudnud ja tegelikult pole kaks päeva/õhtut midagi eriti teinudki, sest olen ära väsind kui nirakas, aga see on see valeväsimus, mis tekib kui liiga palju peatööd teha. Täna saabusid mägisibulad ja nüüd läheb kivilaks :)Kommentaarid

 1. Paki saamine on väsinud hingele alati palsamiks. Nüüd saad pontsakad paika ja kivilale veidi rohkem nägu pähe:)

  Vahel peakski väsinud olema, kohe pikalt. Saab istuda ja ainult siis tulevadki head mõtted ja ideed kohale.

  On küll krookusliilia moodi, eriti need õisiku tagapool olevad veidi punasemad õied, esimene on ilmselt veidi pleekinud..

  VastaKustuta
 2. saabunud taimetibud, oo, need viivad kõik pahad ja väsimuse ja haigused takkatraavi :D hääd nautimist

  VastaKustuta
 3. Tänan, et minu peale on mõeldud. Ilusad õied!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused