punane postkast ja roosa maja

Eelnenud postitusest võis jääda mulje, et olen puhkusel. Ei olnud. Nüüd jälle olen. Milline luksus, ma saan kohe mitu päeva järjest tegeleda töödega, mis on tegemata ja ei pea neid jagama tundideks ja pooltundideks.

Töövabadus ehk vaba töö algas laupäeval Tagatalu Taimetõstmise Talgutega. Ei väsi kordamast, et meie sõpruskond on hulk mõnusaid aedlejaid ja oligi tagumine aeg lihtsalt kokkutulekutelt talgutele üle minna.
Meie, mina ja põhjaosariiklased, jõudsime kohale täpipealt nagu lubatud, kell 12. Vaatamata sellele, et roosa maja oli tee ääres kahes kohas ja postkast oli roheline, mis roheline. Nimi peal ja puha. Mina viilisin rohimisest ja ühinesin kivitiimiga. Kivi mulle meeldib, see on nii loominguline töö, sest kahte ühesugust päris :) kivi pole olemas. Ma oleksingi neid sinna veeretama jäänud, aga oli targemaid ja kiiremaid. Sõnaga, sain küla peal hääle puhtaks köhida, et siis koduakna all laulma hakata. (Mul on ka väike kiviprojekt kavas).
Ma ei teagi kuidas seda Tagatalu projekti nimetada? "Aed" jääb ilmselgelt liiga väikeseks. Kui esimest tiiru tegema lähed, siis nõrked poole peal ära ja liigid lähevad sassi ja nimed ununevad. Ma ei imesta sugugi, et perenaine teeb postitusi taimede sugukondliku kuuluvuse järgi ja selleks kulub aprill ja mai puhtalt ära.

Kui parki jõudsid, siis meenus õpetaja Vaasa. Vähe sellest, et igasugused okkalised iludused varitsevad sind püsikupeenrates, (aladel pigem), pargis  - hüvasti terve mõistus :D Seda tahaks ja teist tahaks ja hektareid oleks juurde vaja ja tore, et ei saa, Kesse ...

Ma olin viimased ööd hõreda magamisega ja nii ma pärast kivivärki väga muud ei jaksanudki kui kõigil järel tuiata. Äärepealt oleks kollase tamme tellinud, siis ikka meenus, et kaks suurt tamme ühel krundil on küllalt, muidu jäävad muud puud kõik Järvseljale :D Seda aga ei saa lasta juhtuda, sest kui te oleksite minuga kaasas olnud, kui ma seal viimati käisin, siis jaa... Nagu ma kord varemgi öelnud olen, neil peaks sissesõidu kohal olema hoiatus - sisenemine võib ohustada teie majanduslikku olukorda. vms Tõsiselt. :D

Kokku võttes oli väga armas ja tore. üritasin pildistada, aga päikest oli nii palju, et kaamera tegi kaameid kaadreid ja lõpuks ma loobusin. Nuumasin niisama silma. Pealegi oleks seal laiobjektiivi vaja läinud.
Koduteel, Tartus, põikasime veel ühte aeda, siin jagus põnevust igale ruutsentimeetrile ja mulle meeldis väga perenaise kasvuhoone. Peenrad olid nii hea kõrguse peal ja oli ka ruumi potikestega sehkendamiseks. Rääkimata sellest, et muidugi ei lahkunud me tühjade kätega.

Koju jõudsin üsna siivsal ajal. Tänud põhjaosariiklastele taimede ja transpordi eest :D Hää seltskond veel peale kauba. Esimese hooga istusin trepile maha ja mõtlesin, nii nüüd algab puhkus, aga täna olen selleks liiga väsinud, ma mõtlen sellele homme.

Mõtlesingi. Jahe ilm oli hää. Mulle sobib. Igasugused kuumalained võiksid nüüd paariks nädalaks lõppeda, mul on vaja palju ära teha. Hein kasvaks ka nagu aeglasemalt või mulle lihtsalt tundub, ma pole igale poole veel vaadanud.

 Päeva alustasin puude tohterdamisega. Halli nulu ja euroopa lehise kallal olid kitsed käinud. Siis korrastasin veel põõsaid ja sortisin potinurgas ja istutasin püsikuid ja nakitsesin pätsiprojekti kallal. Turbapeenras oli üks mutt jälle segi pööranud, talle panin lõksu üles. (No mis teha, kui nad ära ei lähe, eksole) P S see jutt, et turbapeenrasse mutt ei tule, ei vasta tõele. Elab kivide all käigus nagu miška. Ühe püüdsin lõksu, loodetavasti saab teise ka kätte, sest nad kergitavad juba rodosid.

Kui homme vihma ei tule, peab heki jaoks kuivalt kaevama hakkama, see oleks küll hull töö. Täna tõusis vastu loojangut vihmatuul, aga vihma see ei toonud. Oleks vaja. Soovitavalt öösiti.

Ilus aeg on. Olen tänulik.

Ahjaa, täna nägin tiigis väikest rohelist konna. :)

ja veel. Kuidas siis teed juhatama hakatakse kui see majaomanik roosa maja üle värvib :DKommentaarid

 1. enne roosat maja oli hästi värviline kompleks, ma usun, et ega järgminegi värvivalik nii tagasihoidlik pole, et teetähisena kasutada ei saa :) aga kust see punane postkast tuli, vot see on mõistatus :D

  VastaKustuta
 2. Minu versioon on, et postkastist teeotsas ja punasest majast teekonna lôpus sai punane postkast, mis tegelikkuses oli jummala roheline:)
  Aga mis teha kui juhatatavad suudavad peale detailset kirjeldust ikka ära eksida

  VastaKustuta
 3. Äkki oli punane postkast rohelise kõrval? Teed juhatatakse ikka silmatorkavama järgi...Kas keegi vaatas?:D

  VastaKustuta
 4. Mu meelest on tegemist küll ainult ühe ja rohelisega :)
  A mõni käsib esmakordselt teede ristumiskohal meeles pidada, et siin on kalamees punase autoga :D

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused