vihmapaus. tammditamdidaa

Ma peaksin muidugi hoopis tuba koristama, aga ei malda. No ei jõua muidu järge pidada. Mitmepäevane, (rohkem küll öine), kastmine,(kokku 3 korda?), on kõigile elu sisse puhunud. Võililledest ma ei räägi, need on nagu surematud kaššeid või mis-ta-nimi-nüüd-oligi. Nendega ma ei võitle, sest aias ma üleüldse sõda ei pea. Niidan. Veidi nürimeelselt, aga ikka. Juurin. Tiigikaldal ka juurin. Juurdlen selle üle, et äkki naat on parem kui võilill, vähemalt ei külva ennast ohjeldamatult. ?! Või mis see kolmas, kerahein, parem on.

Vihm on nii hea, et isegi need kohad, mis muidu kipuvad kivistuma, on vabalt töödeldavad. Teen esimest rohimist. Pool on veel teha :) Mul on puhkus. Maipuhkus. Lühidavõitu, aga puhkus.

Lumepuu pungad puhkesid eile ja hariliku nutipõõsa otsa tekkisid lehekesed, haleesia caroliina otsa ka. Kasvuhoone ette tekkisid muti mullahunnikud,  kolis kaladest veidi kaugemale. Vist. On põhjust rõõmu tunda, sest pärast sellist talve näha oma uuekesi tärkamas on puhas rõõm. See ei kehti muttide kohta, aga pole viga, mul on veel kala.

Must leeder `Aurea`on kaunim kui kunagi varem. Te peaksite teda nägema :) Ta polegi niivõrd kollane kui salatiroheline-kollane ja nii suviläbi. ("Suviläbi" on omadussõna). (Miks ma küll nii palju sulge kasutan?)Etteruttavalt - jah, mul on aias rohelist ka :) aga need kollased, rohelised ja vahel teate-isegi-mis-värvi, keravormid, ma lihtsalt ei suuda neile vastu panna :) `Fuscorubra`ei loe, ta läheb roheliseks.
Minupoolest oleks parem, kui nad õitsema ei lähekski, aga neil on ju vaja. Külvata  ... nagu ma täna täheldasin. Uniste buddleiade juurde näiteks on hea külvuda, sest sügisel ma nende alt ei rohi, ei pääse ligi. Muide, hea, et buddleia ei talvitu täies suuruses, ta oleks hull paju.

Keravormidest veel. Kasvamas on mõned lihtsalt rohelised nagu nt ebajasmiinid, neist sai istutamisel kogemata ühest mitu. 2 potis, 1 maas. Kasvab, aga ei ole veel kera. Kes neid oma aeda tahab, peab Järvseljale kihutama. Puukooli. Võimalik, et hilja juba :)

Minu armas hingesugulane soengu poolest `Tiny Curls` hakkab juurdekasvu näitama. (All paremas nurgas). Erinevalt minust ei pea ta end kammima.

tamditammtitamm   
No ja kui Tagatalu perenaist lihtsalt sõbramehe poolest natuke (vastu) tirriteerida, siis veel mõned sirgema soenguga okkalised

tammtiditammdidaa (P a `Dundanga`)

valge mänd
tammdidammdidaa :)

Serbia kuused ja harilikud kuused. No kuidas saab midagi nii ilusat olla? Kerad ja kuhjad. Mitte veel väga, aga varsti.
tammdidammdidammdidaa
tammdidammdidaa
korea pappel. Kui istutasime, oli ta KSJ-st ka pikem. Ikka on pikem.

Vihm lõppes nüüd ära. Lähen rohima. Taevas teab, mida veel leida võib. Kui aed on veidike suurem, siis toovad maivihmad üllatusi. Nagu nt turbapeenra käigurajale on keegi liiliad sokutanud. Mina see küll polnud.

Mõned õied ka.Õhtul näeme :) Mul kõik puha loetud, aga pole jõudnud sõna sekka öelda. (Paremale ära puhkama.) Ei, ma ei luba, et rohkem ei postita. Pätsikese projekt on muide järgmisse faasi jõudmas. ( Näed sa siis, polnudki sulge vaja). :D

Igavesti Teie ...

Kommentaarid

 1. see on nii armas, et Sa mind ei unustanud :D ja see, et Sa sedasi õhinas oskad olla ja seda, kuidas Sa selle korea papli ja palju muud peale lepiku langemist Jäevseljalt ostsid ja otsisid, seda ma ei unusta, sellisena Sa jäädki alati mulle meenuma :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oo jaa, see oli üks kirgline päev. See tunne on mul endal ka meeles, et istutame uue metsa :) ja sellele järgnenud istutamismaratoni. Jumal tänatud, et KSJ kaasas oli :) Kõrvalt võis lõbus vaadata olla küll :)

   Kustuta
 2. Need okkalised panevad tõesti hundiratast viskama ja kukerpallitama:) Ega ma pole ka oma esimesi aastaid unustanud :D
  Fuscorubra on hea tausta saanud, koos leedriga moodustavad ilusa kooslused ja need pikad vaated on samuti imeilusad. Näen ja imetlen neid alati kõikjal

  VastaKustuta
 3. Ilus ja armas ja okkalised on praegu tõesti nii nunnud

  VastaKustuta
 4. Ma tundsin ka oma read ära! :-D Aga ega ma üldse mitte halva pärast tol korral...

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Armas Tistou, asi pole üldse nii hull. See värvide teema tõuseb igal kevadel :) ja kui teised tähele panevad, siis vaatan sellele jälle kord otsa, aga ikka konstruktiivses võtmes :) Nii et ära muretse, ei pannud pahaks. :)

   Kustuta
 5. Et puhkus kenasti kestaks...:)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused