sellepärast

Eelmisel hooajal istutatud epimeediumid on iga päevaga kaunimaks muutunud. Käin neid õhtuvalguses imetlemas. See habras taim võlub mind aina enam ja enam. Pärast pikka niidutööd läksin ja kõhutasin nende juures ja siis kaugemal.


Epimedium grandiflorum `Nanum`


Epimedium grandiflorum `Rubinkrone`

Leidsin oma lapsepõlve niitudelt pärineva kõrrelise. Keksisin rõõmust. Mida kõike mul siin ka ei kasva :)

Kommentaarid

 1. Autor on selle kommentaari eemaldanud.

  VastaKustuta
 2. Lapsepõlve niidud ongi need kõige armsamad, minu omal kasvasid jürililled ja nõmmnelgid, needsamad kõrrelised, naistepuna ja härjasilma, tõrvalille ja palju teisi....jaaniööl polnud mingi probleem vanarahva parimate tõekspidamiste järgi üle üheksa aia ronides endale tulevase unes nägemiseks üheksa eri liiki õisi padja alla korjata :D Nüüd on loomad ja lilled niitudelt läinud, puuaiad lagunenud ja kiviaiad pärandkultuuriks saanud

  VastaKustuta
 3. Oooo, avastamisrõõmu jagub Sul aastateks, nüüd on aega suure rahmeldamise kõrval ka silmad lahti hoida :)
  Minul on kahjuks lapsepõlve heinamaa asemel selge asfalt ja vanalinna munakivi

  VastaKustuta
 4. jah need lapsepõlve niidud, minul õnnelikul oli Haanjamaal mamma juures, imeline liigirikas aas ja imeline ürgorg koos allika ja müstilise piimajahutusmajaga, olid kõrge kuusik ja nn meie kaasik, keset lilleniitu juurtega rebitud kuivanud pihlakas, suur ja põnev ja selle juures 3 rahnu, mis liumägesid asendasid ja jaaniussikesed :D

  VastaKustuta
 5. Mina olen selline inimene, kes pole oma ihusilmaga epimeediume veel näinudki, küll aga on nad mulle teatud lehtedel kolades silma jäänud oma õrnuse ja graatsiaga. Õnneks on mul kaevamisruumi veel oi kui palju. Ja need lapsepõveaegsed loopealsed ....., oh jah!

  VastaKustuta
 6. valgeõieline epimeedium ... kust sellist saada?

  VastaKustuta
 7. Vastused
  1. Need kaks on tegelikult sakslased. Ka väga kobedad taimed olid. Eelmisel kevadel tellisin. Inglismannid on praegu väga heas seisus, said ka maha istutet. Kunagi saab ehk jagada ka, kui nad laienema hakkavad.

   Kustuta
 8. Kusjuures, epimeediumid on tõesti ühed tugevamad taimed, kes selle kaugelt maalt transportimise traali-vaali kenasti üle elavad ja aias mõnusalt kohanevad. Aga neid liigub ka Eestimaal, Võhma Juurikal pakuti kolm põnevat nime ja Aiasõbrast olen kaks tükki leidnud.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kõige priskemaid ja ilusamaid olen näinud Muhedike aias ja botaias. :)
   Loodetavasti saame paari aasta pärast vahetada :)

   Kustuta
 9. Imelised hetked ja tegelased. Tore vaadelda ja see leidmisrõõm on muidugi eriti oluline. Tore et Sul seda seal jagub.

  VastaKustuta
 10. Mu tavaliselt madalaltniidetud heinamaa esimene niitmine on viimastel aastatel ajapuudusel aina hiljema peale jäänud ja seetõttu on sealgi rõõm taas lapsepõlvetuttavatega kokku saada

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused