sada ja seened :) ehk ööpäevane saduLonicera maackii

Philadelphus coronarius `Aureus`
Prunus padus `Colorata`

Berberis thunbergii
Sadu algas esmaspäeva õhtul kell pool kuus ja lõppes eile samal ajal. Tiigis ei ole veel veetase tõusnud, aga madalamad kohad lirtsuvad. Tuul on külm, kasvuhoones näitas eile +8. Õue jaoks oli vaja tuuleriided selga panna, siis oli päris soe. Kolasin neis kohtades, kuhu ma satun vähem ja avastasin, et korea kuusel on ilusad käbialged. Roosad. Noh ja et seeni on juurde tulnud. Kuna nad on nii huvitavad, siis on nad ka loetud. Kokku tubli viis tegelast.
Kui ilm lubab, sean üles peitõielise kuslapuu ja veel mõned lehtijad ning õitsejad.


Kommentaarid

 1. Ma vaatan, et Sul ikka on need kärtsud ja elavad värvid meelt mööda! Mul kunagi oli ka see periood, ega ma muidu ei räägikski. Eriti veel toalilledega - kõikvõimalikud tõlvpuuud ja ebakrootonid ja asjad. Nüüd olen vist vanaks jäänud - õiged tunduvad vaid asparaagus, nefroleep ja palmid e. puhasrohelised silmarahustajad. Õues mulle värv ikka veel meeldib, kuigi värviliste lehtede osas hakkab ka tekkima teatav reservatsioon.
  Kui seened on kogritsad (tekstuur on õige aga värv veidi heledam kui peaks, aga võib-olla alles noorekesed - loe: vaata mõnest raamatust järgi), siis pannile pannes saab nendest hüva seeneroa!

  VastaKustuta
 2. Hakkasin sulle vastama ja tabasin end õigustamiselt :D
  Ütleme siis nii, et jah, mul on värviline periood, kui sa seisaksid mu majatrepil, siis saaksid aru, miks :D
  Taimevalikus aga on veel palju juhuslikkust, aastad ravivad selle ka välja.

  VastaKustuta
 3. Mulle on kukerpuud alati tohutult meeldinud aga endale pole neid veel aeda toonud - pole õiget kohta avastanud, kunagi aga kindlasti

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Mul on nad istutatud sellistesse kohtadesse, kus on nirum pinnas, nt kivilasse (mägisibulate kallak), armastavad päikest. Külm võib otsi kärpida ja lumi võra laiali vajutada, praktika ajal oli kukerpuude kevadlõikus minu töö:) Suureks ei plaanigi neid kasvada lasta. Suvel kaovad nad aeda ära, kevadel on nad lust ja rõõm

   Kustuta
 4. Ma kordaksin meelsasti Tistoud :) Ikka värvid,värvid ja aina rohkem värvi. Kas Sul ikka rohelist ka on?
  Ma sain nüüd targaks, need seened on Sul mürklid, võid süüa kupatamata. Erinevus mürgise kogritsaga on nii neis ajukurdudes, aga põhiline, mille järgi eristada saad, on see, et kogritsal pole jalga.

  VastaKustuta
 5. Rohelist on nagu murdu, aga seda ma väga ei pildista. Värvid.? Laske lapsel mängida :D Vanusega pidi silm nagunii rohkem rohelist ja sinist armastama hakkama :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. see kogritsa jala värk on ikka nii hea teada!

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused