ai-mai

Maikuu suvi saabub siis, kui aeda hakkab sinist tekkima. Kuumalaine pole suvi, see on lihtsalt kuumalaine. Eile varjus +34, kell 16. Aias muutub kõik juba tundidega.
Sinist ja valget ja rohelist. Epimeediumid tegid otsa lahti, tiarellid on alustamas. Pildid on vaheldumisi Maria ja minu kaamera tehtud. Vahe on silmnähtav, aga see pole oluline.

rotid tõid lõunalohust lohuaeda ühe tulbi, eile oli ta juba valgem. Paraadpeenras on veel Tulipa sylvestris, rohkematega ma mängima ei hakka, pole mõtet närilisi nuumata.
Kuna ma kolisin Faasseni naistenõgesed kõik tahapoole, et neil oleks ruumi laieneda ja värvida siniseks saunavälja liivane ots, siis esimese vaate sinist ilma teevad nüüd ja nagu varemgi, kevadfloksid.

Phlox divaricata
 
  Phlox stolonifera

Siis peaksid lisanduma paradiisia ja verev kurereha `Alba`. Minu suureks rõõmuks ajas Thalictrum delavayi `Alba`maa seest uued õrnad võsukesed. Varakevadel oli ta mullast välja kerkinud ja ma arvasin, et kuivanud ning surnud. Torkasin ta siiski maha tagasi ja oi, mai, ongi elus. Nii tore!
Siberi iiristel on tänavu kahjurid ja kuidas nad sellest välja tulevad, saame näha. Proovisin juba koduseid tõrjevahendeid, need ei toimi. Tõrjevahendi ostsin ka ära, pole sobivaid olusid veel kasutamiseks. See saab olema ka viimane abinõu.
Kahjuritest veel. Liiliakukki korjasin ära eelmisel aastal, ka sel aastal tuleb nendega tegeleda. Õnneks ei ole neid massiliselt. Maria tabas ühe otse teolt


Siberi mägimoon, kelle ülesandeks on külvata, külvata, et ma saaksin nad kokku korjata ja korrata Supilinna mailendu, esineb küll järjekindlalt, aga külv on nigel või mina liiga usin. Sellel taimel on meie peres lugu ja nii peab ta olema igas minu aias nagu ka ebajasmiinipõõsad kaevu ääres jne jne, sest sellepärast, et.
Vihmaootuses tegin mõned kiired istutused. Poolvarju ala, nad saavad hakkama. Sorteerisin pottidesse istutatud taimi ja see tekitab minu alati stressi ja siit saabki alguse minu igaaastane-rohkem-ma-püsikuid-ei-taha-tunne. Tegelikult saavad nad pottides päris hästi hakkama ja talvituvad ka hästi, aga ikkagi see häirib mind nagu kehv planeerimine või tegemata töö.

Õhtul seisin tamme all. Tamm sumises. Üleni. Tänavu õitseb ta kuidagi eriti külluslikult. Tammemesi?
Vihm tuli öösel.
Kommentaarid

 1. Tahan ka vihma....saatke lääne poole ka!

  VastaKustuta
 2. Praegu tekitab iga libleke rõõmu, rääkimata suurtest kogu aeda värvivaist ja muutvaist õitsejaist.
  Pole neil pottidel häda midagi, hea võtta, kui mingi mõte pähe torkab, peaasi, et taimejuured pottides üle ei kuumene.

  Meie saime vihmale lisaks ka korraliku äikese, õnneks raheta.

  VastaKustuta
 3. Meil pole piiskagi tulnud ja ei lubata ka. Muld on tuhkkuiv.

  VastaKustuta
 4. ai, mai - veel kestab aga hakkab juba ka juuni nägu paistma selle tagant :D

  VastaKustuta
 5. Teil on kõik nii suvine juba, meil ikka kevad veel. :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused