kolm sooja päeva enne aprilli

Kevad on tänavu pikk ja annab aega õue kratsida ja pinda ette valmistada. Viimased märtsipäevad olid päikselised ja soojad, kuigi pühapäeva pärastlõuna andis juba aimu, mis ilmanädal ees seisab.Varakevaded enam nii kolepildilised polegi või on ilu vaataja silmades :) Laupäeva hommikul kilkasin rõõmust, et oo tuulevaikust! Hommik oligi tuulevaikne, aga lõunast keeras vunki juurde ja lubatud tuulevaikus, (ma saatsin lausa sms-i, et tuult pole, tule päikesele nina näitama), sai läbi. Hommikupoole jõudsime abiväega  kevadprügi lõunalohus ära põletada.

Keset kallast paistab valge kivi. See häirib mind, aga kätte ma seda ei saa, nurk on selline, et peaks kivi kuidagi vee kohal lenneldes urgitsema. Muidu ilus kivi, maakivi. Jääpõrutaja üritas selle pealt vett jooma minna, aga kõrgeks jäi. Nüüd siis näitab veetaseme tõusu/langust
Kaevasin tiigikaldal puhtaks viimased paar ruutmeetrit, millel laiutasid lepajuurikad ja päideroog. Maa oli  piisavalt kuiv ja  pinnapealsetest kihtides uitasid vihmausside hordid. Jääpõrutaja ootas kannatamatult, millal ma siblimise lõpetan, et ta saaks  toidulaua ometi üle vaadata. (Linavästrik on tema teine nimi, kes ei tea). Pärast Miaga naersime, et jääpõrutaja saabus ja vaatas, et näe, ussitädi on ka lõunast kohale jõudnud, kaevab ja puha ...

Maa jääb nüüd ootama (kilplehte ja kaelus-kirburohtusid ja kõrrelisi jm suuremat sorti kraami), see sobib hästi, saab lumes vms iganes laagerdada.
Lohuaias läksin teeradasid puhastama ja ei lõpetanud enne, kui kõik oli üle käidud. Peaaegu kõik. Ilus aeg, pole umbrohtu, veel...

Tõmmu kurereha, siberi mägimoon, veel mõned kurerehad, laugud. Vaikne trügimine. Kuna kõik toimub aegapidi, jõuab märgata.
Nagu piltide kogusestki näha, olen vaimustatud. Okaspuude roheline soojendab südant.
Siin magatakse alles
Tipmine puksrohi muide. Kui alguses tundus ebamäärane taim, siis nüüd, suhteliselt suure pinna peal, on ikka mõjus küll. Mul on liigi hulgas ka kollaseleheline sort kasvamas, aga ta on sinna ära sulandunud. Kellel pole aias, soovitan hankida.
Mägisibulad hakkavad sügisesest leotamisest toibuma. Kivid nii pinna peal pole nagu pildilt nähtub, äge päikesevalgus ja suured varjud. See koht on mägisibulatele küll nagu loodud.

Asjade Leidja on hooaja avanud (juba nädal tagasi) Suur saak: muuhulgas kolm kivi, ilusat ja kopsakat, raudkapp, laisk-liisu ja tuhat nipet-näpet. Kilde transpordin kastidega. Rahapada veel maa sees.


väike auguke
Esimese päeva õhtuks olin üsna otsas, ega see kaevamine pärast pikemat talvepausi tahab harjumist. teine päev kulus vahemaade ületamiseks. Üldiselt on mulle juba selge, et tööpäeva alustades tuleb kõik vajalikud riistad kärusse laduda, et pärast ei peaks ükshaaval neid tooma, aga kui rahvas on üle krundi laiali ja woki-tokit pole, siis ikka kand ja varvas.

Toas aga käib suurem kevad


Trillium erectum

Beesia calthyfolia, südajas lursik


Varsti pean hakkama suuremat ja valgemat kohta vaatama. Neil kipuvad kaelad õieli kasvama.

Lõpetuseks tahaks öelda, et olen rahul suveajale üleminekuga, see annab õhtul ühe valge tunni juurde. Küll aga valiks ma iga kell selle saadiku, kes sügisese kellakeeramise ära lõpetab. Las ollagi suveaeg.

Kommentaarid

 1. Ohh, ma toetaks ka seda saadikut! Aastaid juba mõtlen sama soovi, et las ta olla, see pikem õhtu. Aga no ei mõisteta!
  Mh ma vaatan, et Muinsuskaitse võib Sul varsti tööd seisma panna! :P

  VastaKustuta
 2. Nii ilus puhas aed. Maapõue peitunud aarded on tõesti uurimist väärt:D Tubane suvi on samuti põnev.
  Aga kella suhtes olen mina küll risti vastupidisel arvamusel, mulle ei sobi see kohe mitte sugugi ja sellisele saadiku oma häält ei annaks ma ilmaski.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Seda ma ju räägingi, et las ta nüüd olla. Sügisel keeratakse jälle ei tea kuhu ja siis on korraga pime nii hommikul kui ka õhtul.

   Kui tööl ei käiks, siis see mind ei segaks ka. Ma rabeleks ikka loojanguni välja :)

   Kustuta
 3. Jääpõrutaja on minu jaoks midagi uut. Vaatasin kah, et kõik on kuidagi väga ilus ja puhas ning need arheoloogilised leiud veel ..... Väga mõnus!

  VastaKustuta
 4. ilmselt kui selline saadik tekiks saaks tema valitud :) sinu tubane õitsemine teeb lausa südame soojaks ja need 3 imelist aprillilõpu päeva on kõik mulle tuttavad aednikud arulageduseni õnnelikuks teinud. Selline kevad on väärt kõike mis anda on :D

  VastaKustuta
 5. Mina olen ka kahel käel nõus kella suveajale jätmisega.
  Ja väga mõnus kevad tõesti - varsti-varsti on kõik murud kraabitud, peenrad korras ja täna lõikasin kibuvitsad ka ära. Seega võib puhkuse ajal ehk midagi suuremat juba käsile võtta. Muidu iga kevad riisu aga uue rohu kasvuga võidu...

  VastaKustuta
 6. Meil on maapind lihtsalt naelu täis. Omal ajal sai vana maja ära köetud ja tuhk ühte hunnikusse, hiljem sai tuhast muld või mis iganes ja nüüd on naelad igal pool. Maasikad kasvavad hiigla hästi.:)

  VastaKustuta
 7. Eks ma teen nüüd ise ka naelakülvi :) Eile roobitsesin tuha laiali ja korjasin naelad välja. Mõned saab juba siis kätte, kui ahjust tuhka välja võtta. Ma kasutan lauasodi hakatuseks.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused