mhm, ütles Tsiil

Selline ongi kevade tunne?
 Mul oli kahju lasta sel päeval minna, selge see, et õhtu viib kevade. Valgust oli ja soojust. Laupäevane sadu on lumekihi olematuks teinud. Kõik hiirtekäigud lume all olid nähtaval. Taimed jälle alasti. Lohuaias küll mitte aga, küll aga igal pool mujal. Laiuv eerika on väga imeliku moega, oleks nagu raagu tõmmanud?! Mitte täielikult aga üsnagi.(Ootab ja vaatab, mis päriskevadel saab).

Võtame siis kokku: 2013 : pikisilmi oodatud kevad tegi nädalaga kannapöörde ja võttis kõik tuurid korraga üles. Rändlinnud saabusid ka üsna korraga ja pärast maikuu sadu anti terve suve jooksul vihmavett nii kitsilt, et tiigi veetase oli olematu. Selle otsa tuli pikk ja soe ja värviline sügis, mis kestis poole jaanuarini. Sadas sammaldumiseni. Siis külmakraadid ja kümmekond päeva kestnud härmatis ja nüüd veebruari alguses kevad?!

Vägev. Loodus toimetab.

10.02.

Sain nii palju targemaks, et eerika lehekaotus on päikese kahjustusest. Eks neid augulisi ole teisigi. Kobarküüvitsad on ülivärvilised. Vaatasin teisi Tartus, KSJ aias, seal on nad ontlikult rohelised ja vahepeal viskab kollast. Mul aga tumepunasest sügavpunaseni. Turbapeenrasse paistab päikest u 2-3 h.

Vaatamata ka pikematele ilmaprognoosidele mind see vahekevad või valekevad ikka ei vaimusta. See on rohkem nagu narrimiseks. Ja milleks oli vaja 27 cm lund Tokyo peale raisata!

Sel aastal on huvitav jälgida kuidas talvevärvid muutuma hakkavad, nt Pinus sylvester `Wintergold`on endiselt sügavkuldse rüüga ja mikrobioota imekaunilt pronksjas. Taimede talvitumispaigas aga on elupuud küll väga kehva jumega.

Kommentaarid

 1. looda sa. Sellist pettust on varemgi tehtud, et veebruaris nn kevade peaproov koos lumikellukeste, lõhnade ja lindudega ja siis parts külmad ilmad koos paksu lumega poole aprillini, nii et suusatajad juubeldavad ja aednikud kärbuvad aknalaudadel rosinateks suurest kevadeigatsusest

  VastaKustuta
 2. Ise Hakanud võttis sõnad suust :D

  VastaKustuta
 3. Mnjah, ma mõtlesingi seda sama. Loodus on vägev, teeb mida tahab. Siin pole muud, kui kevadel näeme. Peaasi, et aprilliks see jama läbi oleks.

  VastaKustuta
 4. Konditunne ütleb millegipärast, et ega seda õiget talve änam ei tulegi ja lohiseme leebelt ja mõõdukate öökülmadega kevadesse välja...Vähemasti tahaks loota...vähemasti oleks see õiglane, sest suusatajad on järjest eiteamitu jubedat lumetalve saanud. Aga esialgu üks nädal korraga...käesolev peaks olema veel soe.

  VastaKustuta
 5. Tahaks küll, et oleks kevad!

  VastaKustuta
 6. Ma usun sooja ilma pysimist samapalju kui seda, et sm Savisaar suudab eesti rahvale õnne õuele tuua. Meil on seegi vähene, mis maha tuli, peaaegu läinud, aga õnneks on mul kõrvetustkartvaid taimi vähe. Kõige hullem, mis praegu tulla võib, on uus kylm palja maa peal.

  VastaKustuta
 7. Loodus toimetab vaatama meie heakskiidule või protestidele. 2002 oli samuti pehmepoolne talv. Märtsi algul õitsesid lilled ja keltski oli läinud. Aga 13.03 ajas sellise lume maha, et me ei pääsenud päev otsa tööle (see on meie maaelu ainumas kord), traktorid uppusid lumme ja päästmas käisid neid roomikud.:D Kuna juba eelmine aasta tõi kaasa igasugu üllatusi, mis tänavu jätkuvad, olen mina küll kõigeks valmis :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused