kevade hõng

Täna hommikul oli õues tunda kevade hõngu. Ilmselgelt liiga vara ja küllap selle kinnituseks tuleb külm või purgaa, sest nii on see igal aastal. Alles eile oli maja koridoris külm nagu hundilaudas. Sipelgad pole endast märku andnud ja tööl aknalaual ei ringuta veel keegi. Miraaž, mis muud.

Miskipärast meenuvad pisikellukesed, sinised ja valged ning puhtaks tehtud müürijupp.

Campanula cocleariifolia syn Campanula pusilla Haenke
Tal on ka täidisõielisi sorte, aga mulle meeldib liik rohkem. Ta on nii vähenõudlik ja õitseb suhteliselt pikalt. Kokkutulekult sain valgeõielise ka. Kui paneks ühe pika triibu valgest ja sinisest müüri äärt pidi kasvama? Hariliku kukeharja peale olen ka mõelnud, tema saaks ilmselt ka müüripeal hakkama ja vana lubjakiht sobiks talle ka. Pikajaliselt pole see kõige parem mõte, sest läheduses kasvavad puud hakkavad varju tekitama. Mägisibulaid kasvatan endiselt lõunalohus, seal voolab vesi ära ja on piisavalt päikest. Pole mõtet neid horisontaali suruda.

Sel hooajal tahaks roomava akakapsa ka koondada. Igatsen seda sinist laiku, mis Tartu aias õunapuu all lokkas. Lihtne ja selge pinnakatja, olen ta kuidagi laiali pillutanud. Tuleb kokku korjata. Pärineb veel sellest ajast, kui ma aeda taimi tõin, aga üles ei tähendanud, kellega tegu. Tegemist on ilmselt mingi sordiga, sest tema lehed on kohati tumedama varjundiga ja õite värv intensiivsem kui liigil.


Mõned visad hinged, kes said ümber kolitud ja kes läksid kasvama vana armastuse jõul ja nüüd on jupikestena siin seal.  Viola odorata `Alba` Lõhnav kannike. Sõge isekülvaja, aga sobiks lõunalohku või kuhugile puude alla. Teda on täitsa võimalik ohjeldada. Vist.

Viola odorata `Alba`
Viola cornuta


Vajab suve jooksul tagasilõikust, muidu venib välja ja vaevab end seemnekasvatamisega nirakaks.

Tegelikult tahaks täitmist lumerooside lüngad ja parem kui ma seda joru siinkohal ei jätkaks ...
Lihtsalt see hõng ...

Kommentaarid

 1. see hõng oli täna minul ka, ilmselt ka miraaž aga oli ja üks linnuke lasi nii enaastunustavalt laulu, minu selgroog on murtud, õnneks alustasin üht peent heegelprojekti, see hoiab hullud mõtted eemal, natuke :D

  VastaKustuta
 2. Linnud on jah kuidagi ärksamaks muutunud, tihased tegid täna juba täitsa kevadist häält

  VastaKustuta
 3. laulsid linnud jah ja õhus oli lumesulahõngu ja suusatajad jooksid kiiruse pääle viimaseid lumelaike lihvima

  VastaKustuta
 4. Eile oli tõesti õhus kevadet, tänane meenutab hilissügist :)

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused