kevad sisse - talv välja ja vice versa

Viimased nädalapäevad on sademete hulga selliseks kasvatanud, et tiigis on veetase tõusnud pool meetrit ja hakkab jõudma eelmiste kevadete tasemeni. Tiiki sai aga teadupoolest eelmisel suvel süvendatud ja laiendatud. Hommik oli kriipsukese külmem, aga eileõhtune vesi oli mitmes kohas maa sisse imbunud.
Tänavune kevadvesi peaks olema teistes kohtades, sest eelmisel aastal süvendati maanteekraave ja puhastati/paigutati uued truubid, aga võta näpust, seni pole mõiganud. Mõned uued kohad on tekkinud, kuhu see koguneb.
Lohuaia käigurada on vesine, täna hommikul jääkirmega.

(Neile, kes Eestist ära: valdavalt plusskraadid, sekka -2C, mõni lörts, mõni vihm, üks päev päikest.)

Minu maa on ilmselt külmem mingeid puhkemisi ja pungumisi ei ole veel täheldanud. Lumeroosil paistsid paar punga ja keset õue on tont teab kust tekkinud lumikellukesed? Kuidas nad sinna pudenesid? Mutid kergitasid ve? Aias hoiab turvas külma, teeb tärkamise hilisemaks. See polegi vast paha. Umbrohi, sindrinahk juba rohetab. Saunavälja otsast on rotid raja tallanud, kohe sellise ilusa juti. Õnneks jääb mu kallis epimeedium selle kõrvale ja hiljem kavatsen veel üht-teist sealt ära korjata. Ma olen nende peale kuri.

Hiirepeletaja on püsivalt vooluvõrgus ja väidetavalt peaks tema mõjuraadius olema 50 m. Ma olen nüüd paraadpeenral silma peal hoidnud. Teoreetiliselt peaks õue ka mõikama ja mutihunnikuid ei tohiks siis seina äärde tekkida. Kui nad just öösiti kaevamas ei käi, sest oma unenägudest olen selle piiksutaja välja jätnud.

Mõtlesin, et mis siis teha selle kevadtalvega? Mõni päev on kevadet õhus rohkem.  Valgust on rohkem. Pikem päev.
Puud said riita. Nüüd oleks aega kolepindadega tegeleda. Päev korraga. Vahelduv kevadvool. Kevad sisse. Talv välja ja vice versa. Ilmselgelt pole mõtet end stöörida lasta, sest ilmaga on nagu on. Iga päevaga kevade poole.
Üks asi on küll sama nagu igal aastal - kuskohast see soga küll tuleb? Sajab koos lumega alla? Sügisel sai nagu kratsitud ja vuntsitud :)

Pilte ei tule, aku minestas ära.

Kommentaarid

 1. Sellepärast ma sügiseti enam eriti ei kraabigi, et keegi toob kevadeks uue risu õuele. Minul on küll erinevaid ninakesi tekkinud, kõigele ei oska isegi nime hoobilt anda :D aga mida ei ole siiani vähemalt, on kitse ja jänesekahjustused (miks me pidime kogu sügisese energia just nende eest kaitsmisele kulutama ? ). Muidu on ikka üsna kevad küll, vares korrastab pesa :D

  VastaKustuta
 2. Ma pole aiapoolel vist kaks kuud käinud, pole aimugi, mis seal toimub. Miskipärast on see vanus vist üle läinud, kui keset talve viitsis võsa lõigata. Nüüd on nurrloom süles, koerloom talla all, nina arvutis ja üsna kama, mis seal õues on.

  VastaKustuta
 3. Tallinnas olla musträstast laulmas kuuldud, äkki tõesti selline eriti varajane kevad üle aegade?

  VastaKustuta
 4. Mul käivad samuti mingid paharetid õue sodi tassimas ja nii igal aastal.
  Ilmad on imelikud, hommikul mõtlesin, et äkki võiks ehk juba mingeid porknaid-tille külvata :D
  Väikestesse lohukestesse koguneb vesi seepärast, et all on, nii uskumatu kui see ka pole, kelts. Ju need mõned päevad ikka seda maad külmetasid.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused