pärast taliharjapäeva e ihuline termomeeter

Kraadiklaasid on endiselt ostmata. Lihtsalt ei ole tahtmist ekstra mingisse ostukeskusse minna ja kodutee äärest on mõned kinni pandud ka. Eks ma siis rohkem tunnetuse järgi ...
Kui koridor läheb jäiseks, siis on temperatuur kusagil -10 juures. Kui köögipõrandal on külm vaatamata villastele sokkidele, siis on juba -15 paiku. Kui tagatoas ei saa magama jääda nelja teki all, sest oled pagana reibas, siis on -20 ja rohkem.

Eile koju tulles avastasin, et lumekirme on napilt napilt suurem kui linnas ja et talla all krudiseb mõnusalt. Tuult ei olnud ja pakkusin mõttes, et ilmselt -10 kuni -12.
Meitel pole kaitsvat lumekihti, nii et eks kevad näitab, mis tali tegi. Aga see väike kirmegi teeb ööilma valgeks ja täiskuu taevas ületab igasuguse tänavalgustuse.

Võtan aia oma südamesse sooja ...

Kommentaarid

 1. Sensitiivsus on tore asi:) ja head asjad tuleb tõepoolest kaissu võtta.

  VastaKustuta
 2. Praegu ei jää tõesti üle muud kui igaks juhuks paar vagunitäit lund soovida.:)
  Tegelikult...mul on aias lumeta olnud nädal aega -15 kuni -18. Midagi hullu ei juhtunud. Muidugi ei olnud mul tollal veel õrnu ülaseid, tõrvikliiliat, alpikanne ja anemonellasid. Nemad kõik ilmselt 100% vastu ei pea, kuid pole ka välistatud. Sel sügisel oli paar enda jaoks hinnalist pistoksataime, mis päris kindlasti oleks otsad andnud...viskasin lihtsalt mulda peale. Kui on kevadel alles, siis on alles.

  VastaKustuta
 3. Lumeta külm teeb murelikuks. Saatsin koju korraldusi, et kraabitagu murult kokku, mis on, ja paigutatagu seinaäärsetele peenardele, kuhu nagunii vaevaliselt lund langeb või siis üldse mitte. Mägisibulatega polegi kõigesuuremat muret (kuigi ka neile on paljas külm ohtlik), aga mõnel tulbiliigil (nt Bakeri) olid juba lehed peal ja need ilmselt küll vastu ei pea.

  Inimeseloom saab paljude vidinateta tegelikult hakkama. Natuke trenni ja võib ka kellast loobuda!

  VastaKustuta
 4. Meil ka lumi peaaegu olematu ja suurim miinustemp.on olnud siiani -14.9.Tundub,et see on alles õige külma eelmäng.Täna peale tööd panin suvel istutatud iiristele katteloori peale.Kõiki ei jõua katta,võtan ka mõttes kaissu ja eks kevad näitab kuidas sellele lumeta külmale vastu peavad.

  VastaKustuta
 5. Süda on suur ja võimas, sinna mahub palju :)
  Meil on jah palju vidinaid, milleta harjumine võtab aega, aga pole võimatu :) Bioloogiline kell äratab päris hästi, kui see üles keerata :)

  Teada oli jah, et ega tali tulemata jää. Täna õhtul on taevas pilvisem ehk antakse lund juurde. Mul on hellikuid vähe, pole jõudnud veel, aga kui maohabe kevadel elus on, siis ilmselt jääbki. Tahaks teda näha küll tärkamas. Mägisibulad on mul lõunakallakul, ehk seal ei puhu nii hullusti. Vett said nad küll tublisti ja kontrast on suur.

  VastaKustuta
 6. Lume suhtes olen skeptiline, tunne ytleb, et paljaskylm tuleb. Mõnele taimele olen põhku jms visanud. Teised peavad karastuma, kogu aeda ei pane teki alla.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused