linnapidi uidates, Tartu suvehaljastus I

 Augustis olen kokku pannud ühe postituse linnahaljastusest. Olgu see siis siinkohal uuendet ja üles pandud. Sel suvel tegeles Tartu suvehaljastusega Kanepi aiand.


Tänavu teeb Tartu südalinna suvehaljastus meele rõõmsa(ma)ks. Suvi on olnud päikseline, aga vihmavaene, kuigi jah seda peab ütlema, et linn on saanud hoopis enam vihma kui maakond. Minu töökoha akna alla jääb parkla, mille haljastus hakkab silma juba varakevadel. Lodjap-põisenelase ( Physocarpus opulifolius) sordid `Diabolo` ja `Luteus` vahelduvad jaapani enelastega, nii on juba varakult (lehepunga) värvi. Sel kevadel tehti ka hoolduslõikust, suveaktsendina lisandusid tüviroosid.

Jalutades edasi Raekojaplatsile... Siin on lilleamplite värvivalik, (ma oletan), seotud majafassaadide toonidega, petuuniate kombinatsioon roosa ja valge. Petuunia sobib kuuma suvega hästi, tema armastab päikest ja kuna kastetakse regulaarselt, siis õitseb ta uhkesti.

Rüütli tänavat pidi kulgedes, vasakule põigates jõuab Poe tänava "parki". Siin kasvab linnahaljastuse selle suve staar - aedkohhia (Kochia scoparia ), kelle ilu aitab välja tuua värd-kirinõges ja minu lemmik,


vvvvvvvvvv

Et suvi pole kerge olnud, näitasid augusti esimestel päevadel ka linnapuud, see vaatepilt ei ole tormist põhjustet. Põud.

... järgnebKommentaarid

 1. Ma ei teadnudki, et linn võib nii hea välja näha. Kohhia-kirinõgese kombinatsioon on vaimustav. Tuleb vist suvel üks ekskursioon ette võtta :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Üks mu kursakaaslane tegi iseseisva praktika ülesandena linnahaljastuse ülevaadet. Temaga vesteldes kuulsin, et kohhia on ilus, aga linnas väga töömahukas. Asjaolud millega peab arvestama on nt see, et väikestele lastele meeldib nende vahele end peita ja siis tuli neid toestada ja kasta, kasta, kasta :) aga kombinatsioonina olid nad tõepoolest väga uhked.

   Kustuta
 2. Sa ikka viitsid. Ma vist ei taha mitu kuud ühtki taime näha.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. talvel on rohkem aega arvutis istuda, mul on aiandus ikkagi hobi ju :) mitte töö nagu sul :)

   Kustuta
 3. Minu väike kodulinn läheb ka tasapisi aina lillesemaks, rôôm vaadata.

  VastaKustuta
 4. kodulinn läheb aina kaunimaks, meeldivaid üllatusi võis seal tõesti suvel kohata ja tore, et Sa seda oled ka jäädvustanud

  VastaKustuta
 5. Ilus! Aga mida on tüviroosidega ette võetud - karta on, et päris külmakindlat tõugu nad ei ole. Kas kohhiad pakkusid ka sügisest värvietendust? Linnad peaksidki tõsiselt püüdma vähemalt lumevabal ajal ilusad olla. Paratamatud talveporised lumevallid niikuinii riivavad silma mitmeid kuid ja nende kaotamiseks pole mõistliku hinnaga lahendusi.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Tüviroosid olid ära kolitud. Kui ma end nüüd kokku võtan, siis leian ehk järjena need pildid, kus linnahaljastuses okaspuud ja lehtpuud. Suuri puid siiski ei paista keegi hooldavat, nemad on omapead ja kevadel oli kohati näha kui väga omapead nad on.


   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused