kuidas ma detsembris puud istutasin (oli vaja)

Võite kujutleda mu jahmatust, kui ma avastasin, et seekordne tormituul polnud sugugi nii kahjutu, kui esimesel pilgul tundus. Alles laupäeva pärastlõunal ! märkasin, et üks nulgudest oli jalalt rebitud ja pikali.

Pärast kiiret nõupidamist istutasin nulu tagasi. Ikka kangiga esimesed sentimeetrid pinnast lahti ja siis juba labidaga auk suuremaks. No tõepoolest, kuupäev oli 14.detsember!
Tegemist oli kõige suurema nuluga ja ma istutasingi nad tuulekoridori, sest kevadel tundus see väga hea mõte olevat. Eks ta oli murelaps varemgi, tema okaste värv oli kehvem kui ülejäänutel ja latv ka kahtlaselt paljas nagu kiilaspea või nii.

Esimene mõte oligi kergelt paaniline. Noh umbes, et mida teha siis, kui elevant haigeks jääb - ta on ju nii suur! Korraks kaalusin, et kas mul on nii suurt potti, kuhu ta talvituma panna... Ei, nii suurt potti mul ei olnud. Ja nüüd tuleks talle toed ka panna, nii et koor viga ei saaks. Hmh.

No ja kui ma juba tegin nii sügiseasju, siis täna jätkasin. Tegin lõunalohus suurpuhastuse, panin lõkkeasemele kogutud oksahunniku põlema ja lõikasin võsa lisaks, kuni lund sibistama hakkas. Isegi lehti riisusin. Keldrimäelt. Tammelehti. Õues nohistamisest oli nii palju abi, et ühe jutiga panin toas topeltaknad ka ette. Jaaah. Seni lihtsalt ei viitsinud seda ette võtta. Õiget külma ju pole olnud.

Nüüd võib talv tulla. Puud istutatud, lõkked põletatud ja aknad ette pandud. Nädal jõuluni. 


Kommentaarid

 1. Ah, et Sinu tegemiste taga siis talv seisabki :)
  Nats kahju puust, aga mis teha, sula maaga sellised asjad juhtuvad. Hea, et ta veel nii pisike oli ja loodame, et tal on pikk elu ees.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No kui ma oleksin nii kõikvõimas, et saaksin ilma tellida, siis karta on, et piirduksin kahekuulise talvega, aga õnneks on talved meil taevas ja tulevad siis, kui hääks arvavad :)

   Oli paras ehmatus küll. Ma loodan ka, et ta ikka talvitub ja kevadel läheb kasvama

   Kustuta
 2. küll tema talvitub ja läheb kasvama ka, meie oleme ühe rahutu männiga sedasi läbi talve jamanud (sula ja tuul ja jälle lääbakil), tagasi püsti sikutanud, uued toed pannud. Suvel nägi rääbakas välja aga välja põdes. mänd oli selline 2 + meetrit, aga oli vaja ümber istutada. sellest siis ka see jama. Kui toed said korralikud ja kolme külge, siis rahunes maha. Kasetoht on hea nööride ja puukoore vahele.

  VastaKustuta
 3. kasetoht on hea mõte! ma tõesti loodan, et kevadel näeme, kuis ta kosub.

  VastaKustuta
 4. Ega muud, kui korralikud toed, nagu eespoolkirjutajad soovitavad. Meie kandis on tugevat tuult nii kevadel, suvel, sygisel, kui talvel, ja teinekord kohe päevade ja nädalate kaupa. Kui mõni puu ikka on selline madalate juurtega ja igal võimalikul juhul pikali heidab, siis tuleb talle varjuline eluase leida, ega pole naljaasi igal aastal kolida ja juurduda.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused