kaks suve ja kolm talve. aastal 2013

Kõik on alles alguses. Kolmas talv siin maanukas. Kaks suve. KSJ ja minu inimesed ja nende lapsed :) ja lapselapsed. Sirvisin ablogi jaoks 2013 aastal ilmunud kirjandust ja pidin tegema mõned korrektiivid. Korraks nagu tundus, et püsikute maailm on avastatud. Raamatute mõttes. Põhiliigid on paigas ja edasi mäng sortidega.  Et puud ja põõsad on kordades huvitavamad, aga võta näpust. Suure näoraamatu kaudu olen avastanud aednikke, aretajaid ja varjutaimede avara maailma. Okaspuude palavik nagunii. Maailm on ikka veel nii huvitav ja ilus nagu mu unenägu taimevoogudega loomisest.

Ma olen südamest tänulik Muhedikule, kes meie sõpruskonda omal armsal moel koos hoiab ja seob ja kokku viib ja on kohal siis, kui seda on väga vaja. Ma olen väga tänulik blogijate sõpruskonnale, kirglistele aednikele igalt elualalt.  Talgulistele ja  mu laste sõpradele, kes on sel aastal abiks olnud. Minu vanematele ja lastele. Ja tänan ka oma vaikivat lugejaskonda ja neid, kes endast (minu jaoks) ootamatult aga soojalt märku annavad :)
Hea aasta on olnud.

Istutasi(me)n tänavu ligikaudu 80,  (ikka pole veel jõudnud kõiki üle lugeda ja kõrralikult üles tähendada),  puud ja põõsast. Mõelda vaid kui nad kõik kasvavad ja kasvavad.
Nurisesin kuiva suve üle. Sügis tõi vihmad. Kõik need mudaaugud ja kännud ja taeva kingitusena oskaja kopamees. Lahked naabrid, maakivihunnik ja turbapeenra rajamine.  Ostuhullus aiaärides ja puukoolides. Oeh. Järvselja , mu arm :) Aiasõbrast tõin koju kaks kärutäit :) Esimene õnnestunud talikülv.
Suvine praktika Muhedike varjuaia loomisel, nii tore! Koolistress. Aalujate kokkutulek. Septembrikuine talgupäev muutub tagasi mõeldes aina toredamaks ja ma olen tulemusega rahul iga kord, kui ma sealt mööda kõnnin. Iga kord!
Aedadesse jõudsin sel aastal küll kahetsusväärselt vähe, aga Tagatalu aias tegin esimesed jalajäljed ja loodetavasti teen neid järgmisel hooajal juurde. Põhjaosariikide tuur tuleb ikka ette võtta.

Midagi päris valmis ma sel hooajal ei saanudki, sest vara veel, aga oh, kuidas ma ootan kevadet, et näha, kuidas nad jälle kõik ärkavad. Teate küll, see kasvamise vägi, see on võimas.


Koht, kus ma elan ning aeda loon on juba selle poolest eriline, et siia on oma energiat ja head tahet paigutanud nii palju toredaid inimesi. Uskuge mind, seda on tunda vaatamata sellele, et nii palju on veel ligadi-logadi. Nagu mu hea sõber ütles, sul on seal palju haldjaid ja neile meeldib seal.  Sisalikud, vesilikud, konnad ja napakas jänes peale kauba. Minu pere ja muud loomad.

Kommentaarid

 1. Õnnelikku uut aastat ja palju uusi kauneid vaateid sinu aeda!:) Jah, kindlasti Põhjaosariikidesse, võin olla giidiks.:)

  VastaKustuta
 2. Väga tore on lugeda kuidas üks koht on kellegile omaks saanud ja nad on kokkusulanud. Eks ju me kohe esimene kord tavaliselt tunnetame, et vot see koht on meie jaoks. Meil oli Pärnaga nii, et käisime siin ja seal ning tegelikult Pärnalt lihtsalt "astusime läbi" kuna käisime üht teist kohta vaatamas. Ja siis näme, et siin on midagi, mis tõmbab. See teine koht, mida tegelikult vaatama läksime, see kohe mitte ei meeldinud.
  Kui sul nüüd seal veel tore metsaseltskond koos on, siis elu nagu lill. Aga jah, maailmas on veel nii palju avastada. Ma loodan ka, et saan teile külla tulla. Loodan, et me asume juba järgmine aasta sel aal hoopis lõuna pool.
  Aga ma olen juba ammu mõelnud, et kas see 1 jaanuar on ikka see õige uue algus? Äkki kevade algus oleks parem aasta algus, või mis teised arvavad? Eriti aednike seisukohast.
  Aga toredat ja asist uue aasta algust!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kevad on muidugi see kõikse suurem algus, aga muu rahvas on kokku leppinud, et kusagil keskel tehakse paus. Mina alustasin aastat talikülviks valmistumisega, s.t. sättisin potid valmis.
   Kevad on alati nii eriline, igal aastal teeb ta kusagil jõnksu ja ilma kuupäevata olekski vist raske uue algust tabada.

   Kustuta
 3. Et Sul tuleks Su mõnusas kodus veelgi toredam ja tegusam ja edukam aasta, kui need senised olnud on! Ja ootan-loodan ka väga, et jõuaksid ka põhjaosariikidesse.

  VastaKustuta
 4. Head uut aastat Sulle ja Su haljaperele! Isegi napakale jänesele!

  VastaKustuta
 5. Anonüümne02 jaanuar, 2014

  Maurus kesk-osariikidest ka soovib head uut aastat!

  VastaKustuta
 6. Nii tore, et oled leidnud südamele Koha ja Puud:)
  Palju õnne ja edu uuel aastal!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused