detsember kaheksas

Mõnus ilm on sel nädalavahetusel. Temperatuuridest ei tea, sest termomeetrid on otsas. Vaja uued osta. Ihulise olemise järgi otsustades miinus üks kuni kaks.
Mingi lumekirme on maas, nii palju, et rohi kumab läbi. Mutid muide tegid täna kaks kuhja, arvata on, et elu käib. Avastasin täna oma suureks meelehärmiks, et noor õunapuu, kes ootas võrku ja täna hilinenult selle ka sai, oli juba näritud. Mitte küll päris pookekohani, aga kevadel tuleb tagasi lõigata, sest koor on kahjustet. Pgn, pgn. No ei olnud siin varem jäneseid :(

Pärnad said riideribad ümber ja vaher ka. Teine õunapuu oli õnneks võrgutatud. Pudelid kipuvad lõikamiskohast laiali vajuma ?! Kinni teipida ve?

Testin siin uusi ja vanu. Sai ostetud hiirepeletaja. Kui ma hakkan veidi imelikuks muutuma, siis tuleb see seinast välja tõmmata. (imelikuks muutumise tähtaeg on 4-6 nädalat) Ka avanes mul võimalus katsetada erinevaid internetipulki ja see lõppes nii, et kasutan nüüd EMT 4G. Tulemustest vara veel rääkida, aga pärast mitmeid ponnistusi ja arvutusi tundus see kõige mõistlikum valik.  Mitte, et ma teisi nii väga maha teeks, vaid teiste signaalid siia lihtsalt ei jõua.

 Nüüd, kui muud värvid on maha keeratud, siis märkasin, et mõned hallid nulud on heledad ja mõned tumerohelised. Need, kes on heledamad, neil on minu meelest selle aasta kasvud. ?! Ma loodan, et see pole miskit sorti kahjustus. Pealegi on nende kasvupinnas kergelt erinev. Tumeroheline nulg kasvab savisemas pinnases.

Miskipärast olen ühe korea kuuse viltu istutanud. Seda pilti vaadates tuleb pähe lauluke: vennad on mul suured mehed, mina õde väikene :)

šallalallaaa :)
Eile piirasid rasvatihased maja sisse ja näisid nagu ootavat, et kas hakatakse toitma ka või? Võtsin siis linnatee jalge alla ja käisin toiduretkel. Etteruttavalt või tagantjärele - kui linnumaja täidetud, ilmus muidki manulisi, põhjatihane nt ning muidugi varblased. Esimesed parkisid end majja sisse ja lihtsalt vitsutasid nagu jaksasid, koori lendas laias kaares. Korraks tundus nagu kostuks kusagilt leevikest.

Linnaskäigust. Sattusime muidugi ostuhulluse keskele. Esimene sellelaadne kogemus, aga kuna minul oli nimekiri, siis see aitas tervet mõistust säilitada. Muidugi mitte lõpuni.  Muuhulgas ostsin endale unistuste vidina - elektrooniline ja reageerib vile peale :) Kusjuures minu vile peale. KSJ vilistamist see riistapuu ignoreeris. :) Seda vidinat saab kinnitada nagu võtmehoidjat ja vile peale ta siis piiksub ja helendab. Kui see oleks kergem, siis saaks kinnitada nt prillide külge, aga ei saa. Oluliste võtmete külge küll saab. Lõbu laialt.

Täna tuli päike korraks pilve tagant välja, aga ainult korraks. Ja kuigi ahikütet loetakse koormavaks jne, siis on hetki, mil see kõik on täiuslik. Noh, et lumi maas ja tuli vuhiseb ahjus ja maja on täis kuivavate õunte lõhna.
P.S. Toetage ELF -i algatust ja ostke postkaart, mille on valmis joonistanud teadagi Kes :)  niidurüdi Calidris alpina schinzi

Kommentaarid

 1. Omadest kogemustest võin öelda, et ahjuküte on koormav siis, kui oled 12 tundi päevas kodunt ära, pead kuskil pimedas puid tassima ja enne magamaminekut tuba soojaks ei saagi. Kui on võimalik kohe hommikul tuli alla panna ja selle vuhisedes rahulikult kohvi juua, on ikka väga mõnus

  VastaKustuta
 2. Mu meelest pole ahiküte koormav, vaid üks väga mõnus ja enda tahtmist pidi käiv soe. Ka siis, kui tööl pikki päevi tegin.
  Jänesed on ühed kõige jubedamad jõledikud, meil on nad kunagi jaanipäeval ühest õunapuust skeleti teinud
  Pudeleid võid teipida küll.

  VastaKustuta
 3. Puuküte on mõnna.
  Soemüür on, unistan ahjust. Milleski peab ikka unistama.:)
  Jänes-elukaid on 20 m kaugusel metsas nagu putru, aga õnneks nad tavalisel talvel üle aia ei hüppa. Kui aga palju lund sajab, siis peab tõesti ka meite kahte õunapuupoega peitma hakkama. Muide, lume all on täitsa pehme maa, astusin eile kogemata peenrasse.

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused