salatuba

Nädalavahetus oli vihmane. Pühapäev soe. Nii soe, et kui ma õppimisele vahelduseks õue end liigutama läksin, siis tuli vatte vähemaks võtta. Tegelesin lõunalohuga, siin puhus vähem. Riisusin muhku. Võib olla polnudki see kõige targem liigutus. Loodus teadupoolest tühja kohta ei salli. Eks kevadel ole näha, pealegi on suurem osa lehekõdust käe ulatuses, ma riisusin muhupealse kõdu väikesesse lohku. Kui ma varem arvasin, et mul varjutaimede jaoks kohta pole, siis eksisin.
 Selle muhu otsas, mis on kollase pingi taga, kasvavad lepad, toomingad, üksik saar, allpool harilik kuslapuu ja taevas teab, kes kõik veel. Kevadel, kui lehed puude otsa tulevad, tekib siia roheline salatuba. Pinnas on liivsavine ja kus lehekõdu pole, kasvavad samblikud. Sinna, kuhu vähegi valgus ulatub, muidugi naat. Seda ma mõtlengi, et äkki kolib naat nüüd ülespoole. Saab näha. Kui ma oleksin väike tüdruk, siis see oleks mu salakoht :) Roheline lossituba. (Väikesed tüdrukud ei lepi ju ometi vähemaga kui loss või mis?).

ega ma seda tuba tervikuna pildile saagi


Lehekompostiga on sellel aastal kolm katsetust:
1.prügikottides
2.kastis
3.hunnikus.

Kahele viimasele olen mullalaadset :) kihti ka lisanud. Kottidesse tuleb veel augud teha ja kotisuud lahti päästa. Ootan tuulevaiksemat ilma.

Tammelehed pole veel alla tulnud, võib-olla lubatud torm teeb puu puhtaks. Remmelgas hoiab ka veel kollast. Maacki kuslapuul on muide ka imeilus kollane sügisvärv. Mina märkasin seda alles siis, kui mõned üksikud lehed olid imetlemiseks jäänud.

Igasügisene kellakeeramine on endiselt tüütu ja et õhtupimedus selle võrra varem kätte jõuab, on masendav. Ma ikka pean endale veel ühe seinakella ostma, siis on suveajal oma kell ja talveajal oma, mitte, et see valgust juurde annaks ...

Kommentaarid

 1. Salatoad on lahedad. Ma ka tegin sel aastal ühe juurde, aga seal suurte pärnade all ei kasva vist miskit.
  Kella ära osta, ma just viisin kaks täiesti töökorras seinakella kuuri alla ootele, et äkki on kellelgi vaja. Lihtsalt polnud enam seina nende jaoks. Sellised puust ja vanaaegset tegumoodi, kuigi tegelikult patareidega. Panen pärast, kui kuuri minna viitsin, pildi FB-sse

  VastaKustuta
  Vastused
  1. väga lahe :) Siis tuleb ühel ilusal päeval kellasõit ette võtta :)

   Pärnaalune tuba on ikka väga ilus, tema lehtedest läbikumav suvine valgus on väga salasala ilus. Olen looduses ja muidugi Muhedike juures näinud.

   Kustuta
 2. ooo, suurte puudega ümbritsetud lossid ja tornid ja salakäigud....Kas hakkan kohe linke saatma, kust sõnajalgu ja muud varjuvärki saab?

  Nii, et ära selle kellakeeramise pärast muretse, ongi aega uuele aiaosale oma mõtted pühendada :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oh, parem mitte :D Nagu olen näinud, võib see hiiglaslikud mõõtmed võtta :D

   aga... neil oleks seal päris hea, niiskust tundub olevat. mmm epimeediumid? no vot ja nüüd hakkas fantaasia tööle :)

   Kustuta
 3. Kohe meenus üks vanaaegne lastejutt. Kas oli selle nimi Salaaed või oli see Roheline aed...või oli Roheline salaaed. Kahjuks ma ei tea veel, kas vaipsasik täisvarjus kasvab (räägivad, et kasvab, aga kas ka tihe ja rõõmus?), aga kui sul õnnestuks sellest salatoale tihe ja paks põrand kasvatada, siis oleks super. Proovisin teda paekivide täitetaimena ja seal on ta lihtsalt oivaline.

  VastaKustuta
 4. Kindlasti ootan kompostiteo tulemusi! Mul on ka sama projekt käimas - lehed kottides ja aunas. Eks näis kuidas kiiremini ja paremini saab. Huvitav on igal juhul!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused