ega kõigest ei jõua ka

Huvitav suvi. Rähne olevat üle ja herilasi puudu, seda viimast tegelikult mitte eriti. Erilised õied ja uued õied, õnneks mitte minu õunapuudel ja vaarikatel, küll aga budleiadel.
Jänese tulemine. Viimati istus ta tiigi kaldal ja puhastas kõrvu ja siis tegi käppadega miskit imelikku, ma olin üsna pahviks löödud. Järgmiseks tulevad ilmselt põdrad, kes õnneks näriliste hulka ei kuulu. Ahjaa, ärgem unustagem, et kevadel kappasid läbi mu aia mõned hobused.
Hulkuvat kollit pole kaua näinud, ei tea, kas tal on terviserike või koduarest? Sestap need jänesedki kalpsavad.

Ongi vist suuremat sorti fauna üles tähendet.

Lugesin vilksamisi, et seened tulevat septembri lõpus, oleks tore. Minu seened on juba välja tulnud. Kändudest.

Lühike kevad, pikk sügis (ütleb Tsiil unistavalt) .

 Paluks sel aastal pikemalt jah. Mõned uued tulijad vajaksid juurdumise aega. Lumepuu sai istutet. Eile tõin koju puispojengi, kellel ei olnud ema aias kohta. Lubadused, lubadused - ei ühtegi enam juurde - läksid laia kaarega vett vedama.

seened, piprad, epimeediumid
Käisme koduskodus. Isal on aed viinamarju täis. Põllus ja räästa all. Vana õunapuu on moondunud südajaks aktiniidaks, kõik väikesed puud on kasvanud suureks. Sarapuu aia lõpus on suurte puudega võidu kasvanud vähemalt 15 m kõrguseks. Seeni napib.
Aga vihma tõime koju. Ja ühe kanarbiku. Laiendan turbapeenart. Ei laienda, muudan kuju. Eile õhtul istutasin  kive. Mõned. Suurt ei näinud, saabusime seitse ja üheksa on valgus otsas ju.

Ja aru sain, mis mind lohuaias närviliseks teeb. See on parandatav, aga järgmisel hooajal ehk.

 Laupäeval istutasin mõned okkalised ja vähemokkalised

Pinus nigra `Buda`

 Väidetavalt Erica vagans (aga ei ole )

(aitäh, R !)

Kui juba tagurpidi kirjutada, siis laupäeva hommikul oli imeilus udu, mille ma magasin maha, aga mitte päris. Kui sellisest hommikust saaks otse metsa seenele minna (kohvi ja võileibadega), oo küll oleks mõnus.Eriti veel siis, kui pärast seente puhastamisega kiiret pole ja saab kakaod luristada ja niisama varbaid liigutada, õuna nosida ...


Kommentaarid

 1. Jänesed ja põdrad, toredad loomad. Kui nad puudele ligi ei tiku. Aga eks sa pead ka ikka noori puid kuidagi kaitsma hakkama, sest sinu aed on juba teatud tegeleaste poolt välja peilitud. Noorte puude mahlakas koor on ju väga hea maiuspala.
  Loodame, et tuleb ilus ja pikk sügis jah. Viimastel päevadel on olnud meil siin vesine, aga järgnevatel pärvadel lubab päikest ka.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Puude kaitsetööd on töönimekirjas olemas.

   Kustuta
 2. Põdrad on need kõige suuremad närilised, nad himustavad hirmsasti okkaliste noori kasve :D
  Turbapeenrast tahaks peale ümberkorraldusi pilti näha

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Neid pilte annab oodata :) Taimede poolest mitte, aga kivide poolest küll. Kui vähegi sügist on ja aega jääb, siis tahaks kive jõudumööda lisada.

   Kustuta
 3. Põdrad on jah just kõige hullemad - kas tead, kes murrab männinoorendikes ladvad maha?

  Ilusad eerikad, olen igati su määramisega nõus. Ma ikka igal sügisel mingeid kanarpikulisi soetan, osa jäävad ellu ka. Poodidesse tekib suurem valik ju vaid sügisdekoratsioonide seadmise ajaks, istutada aga oleks õige kevadel neid vähem külmakindlaid.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Riho Teras määras teisiti, ma pean temalt üle küsima, mis see õige nimetus on.

   Kustuta
 4. Näib, et Metsakalmistul olid ka jugapuud kellegi poolt ära näritud. Ma ei mõista mis valemiga kõik need närilised suudavad jugapuid seedida, tähendab ilma maha kukkumata, ma mõtlen?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. jaa :) kui me sellele pihta saaks, oleks nälg välistet :D

   Kustuta
 5. Jugapuul on kõige myrgisemad osad viljad, mu teada. Aga nagu elu näitab, mis yhele myrgine, see teisele oopium - meil näris kyylik inglitrompeti vaeseomaks, ega teinud teist nägugi!
  Põdrad ON närilised. Suured, näljased, ohtlikud.
  Sinu aed muutub järjest huvitavamaks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. küülik ja inglitrompet :) sellest võiks luuletuse kirjutada :) kui just küülikut mõrvama ei kisu

   Kustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused