õige august

Ometi kord on normaalne august. Sajab. Hooti. Puhub. Hooti. Kohe kaks päeva on sadanud ja öösel vist ka, aga siis ma magan. Reeglina. Vahel näen unes, et istutan. Õnnelikult. Ilusad unenäod. Miks küll enam 55selt pensile ei saa, siis polekski vaja väga kaua oodata :)

Taimed on ka kobedama olekuga ja vihmavesi kasvatab, kobarpäid kindlasti ja puju põllul.
Istutasin (ilmsi) lõpuks ometi  kolm kuuske, kes ootasid, et sissesõidutee valmis saaks. Musta kuuse, kes on juba minupikkune panin keskele ja serbia kuused külgedele. Ühel ilusal päeval on nad üliuhked ja siis ei saa ka tee pealt otse õue vahtida. (selle vastu aitab ka mõni ajutine lahendus, nt puuriit vms).

Juurtetu mägimänni pidin siiski maha kandma, ta kuivas ikka väga lootusetult :(
Oma kasvukoha sai roomav kirsipuu. Nii tahaks hakata juba paraadpeenart täitma, noh, et saaks ühed eest ja siis teised paika. Kesse võiks kruusa ka ära vedada kuslapuumaja põrandaaluseks. Ühtlasi ka tellised kohale tuua ja pinnase ühtlustada ja kõvaks tampida ja loodi panna jne jne Kesse on ju vihmakindel või nii.

No ja kas poleks hoopis parem mõte puishortensia `Annebelle`maja juurde kolida, tulevaste ebajasmiinidele seltsiks? Ta on kuidagi väga domineeriv seal lohuaias? Olgu, ma taltsutan oma potijooksu kirge, on hoopis olulisemaid asju teha.

No nii tahaks seenele, soovitavalt uduvihmase ilmaga. Räägitakse, et puravikud olla, aga ma ei usu. Sellise kuivaga. Enne peaks ikka kaks nädalat järjepanu sadama või siis nädala järjest.  Aga ma võin oodata ka. Muidu tellingi kaheks nädalaks vee ja kes siis maksab :D
Kommentaarid

 1. Õige august jah. Ma eile lausa nautisin kahtkümmet kraadi pärast kogu seda põuda ja kuumust, sai ringi liikuda, ilma et kogu aeg oleks higi otsa ees olnud.

  VastaKustuta
 2. Olen Sinuga 100% nõus - 55-selt võiks pensionile jääda küll. Ema ju jäi ja oli väga rahul (noh, eks mina muidugi siis arvasin, et ta ju vana ka, las olla pensionil). Tänapäeva 55-aastased daamid küll mingid vanamemmed ei ole ja seepärast ilmselt ka pensioniiga tõsteti. Kui vanalt õigupoolest pensile lastakse? Kuskil üle 60-ne?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. 65 ja kui nii edasi läheb, siis ei lastagi enam üldse :(

   Kustuta
 3. Õige august tõesti ja las sadada, maa vajab hirmsasti vett. Meie saime õnnetuseks ka rahet.
  Ma kunagi ütlesin, et kui teaksin, et saan ülehomme pensionile, teen homme tööluusi, las vallandavad:D.
  Ja päris ausalt, mina olen oma puravikke praadinud juba 2 suurt pannitäit

  VastaKustuta
 4. Kui ma sinu asemel oleks, siis ma ootaks oma kohal olevate ümberistutustega veel üks suvi kui puhmikud suuremaks on kasvanud ja pilt selgineb. Praegu oli kõik tõesti väga armas ja kõigil veel kenasti ruumi. Meie metsas seeni ei ole, olen kõik läbi tuhninud - ei kitsemapleid, ei kollaseid pilvikuid, ei tatikaid ega puravikke. Tavaliselt on sel ajal praegu neid kõiki nigu putru. Meie metsas on seenepõud.

  VastaKustuta
 5. Cervus. Ilmad on olnud head tõesti, kuigi kui ma mõtlen selle statistika peale, kus väidetakse, e august on sajusem kui november ja kui mitte kõige vihmasem kuu siis esi kolmes küll, siis pole tänavune august mette õige. Pigem oli eelmine aasta õige, aga ega tegelikult oli see liig, mis eelmine aasta oli. Aga see aasta on olnud mõnus august nii taimedele kui ka mulle kui "lumeinimesele". Mulle see "keevitamine" peale ei lähe.
  Mul on ikka palju sinna pensini ja kuna ma meessugu, siis ma kahtlen kas ma üldse saan sinna. See tõstetakse nii kõrgele, et paljud ei vea sinna välja. Samas kui ma siit "hullumajast" ära Pärnale saan, siis peaks lootust olema. Siin Tallinnas küll seda pole.
  Käisin ka täna "varusid" täitmas. Sai Nurgalt jälle puude ja põõsastega tuldud. Tore päev oli.
  Ilusat suve jätku!

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused